Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podwiń rękaw i bądź bohaterem

Czasami wystarczy niewiele, by być bohaterem, by uratować komuś życie. 10 czerwca na cieszyńskim Rynku każdy będzie miał okazję spróbować, jakie to uczucie - wystarczy podwinąć rękaw i pozwolić pobrać sobie krew.

Zespół Programowy ds. Honorowego Krwiodawstwa w rejonie cieszyńskim serdecznie zaprasza do udziału w akcji  "Oddaj krew! Pomóż Cyprianowi wygrać z białaczką". Współorganizatorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Impreza odbędzie się 10 czerwca 2013 roku na Rynku w Cieszynie. Honorowy patronat nad akcją objęła Poseł na Sejm RP Aleksandra Trybuś, która jest inicjatorem tej akcji.

- Akcja zorganizowana jest w związku z nagłym zachorowaniem na ostrą białaczkę 16-letniego Cypriana Wielichowskiego. Młodzi ludzie będą mogli oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny - informują organizatorzy i dodają: - Przypominamy, że aby oddać krew trzeba być zdrowym, ważyć co najmniej 50 kg, mieć ukończone 18 lat i okazać dowód tożsamości ze zdjęciem.

Otrzymane zaświadczenia o oddaniu krwi powinno się przekazać organizatorom, którzy prześlą je na adres Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu, gdzie leczy się Cyprian.

Na Rynku nie zabraknie i innych atrakcji:

O 10.00 oraz 10.40 – wykład  „Kroplą miłości uratuj życie” ks. Piotra Sadkiewicza z Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej, Kawalera Orderu Uśmiechu, organizatora wielu akcji krwiodawstwa oraz bazy danych szpiku kostnego (COK Dom Narodowy w Cieszynie, klub Nasz Kącik).

Od 10.30 – pokazy oraz nauka pierwszej pomocy przedmedycznej - Joannici Dzięgielów.

Od 10.30 – pokazy ratownictwa drogowego Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna.

Od 10.30 – prezentacja Ambulansu Pogotowia Ratunkowego w Cieszynie.


Akcji towarzyszyć będzie także muzyka Kapeli Góralskiej TORKA

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: