Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podsumowanie akcji ''Alkohol i Narkotyki''

W niedzielę (27.09.2015), w godzinach od 6.00 do 24.00, śląscy policjanci przeprowadzili działania ''Alkohol i Narkotyki''. W akcji wzięła udział także drogówka z Komendy Policji w Cieszynie. Skontrolowano prawie 850 kierowców.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Jak zwykle w tego typu akcjach działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.

W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Policjanci ruchu drogowego oraz z innych pionów, skontrolowali prawie 850 kierujących.

- Niestety, aż 6 z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, a 2 po jego użyciu. Ponadto zatrzymano 3 nietrzeźwych rowerzystów. W wyniku działań aż 7 kierujących straciło swoje prawa jazdy. Nie odnotowano żadnego przypadku jady pod wpływem środków odurzających. "Rekordziści" podczas wczorajszych kontroli, to kierujący VW Transporter, 31-latek i kierujący Peugeotem 206, 32-latek. Obaj podczas jazdy mieli prawie 1,4 promila w wydychanym powietrzu. – informuje st. sierż. Benedykt Polok, referent Wydziału Prewencji KPP Cieszyn.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą dotkliwe grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: