Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podsumowali rok szkolny

Dzieci i młodzież uczące się za Olzą również w piątek otrzymały świadectwa. W Największej polskiej szkole na Zaolziu, PSP Czeski Cieszyn, świadectwa odebrało 309 uczniów. 217 uczniów osiągnęło oceny celujące. Na całą szkołę znalazł się tylko jeden uczeń z oceną niedostateczną.

 Uczniowie polskiej podstawówki w Czeskim Cieszynie wyróżniają się nie tylko solidnym wypełnianiem swych szkolnych obowiązków, ale także wysoką aktywnością pozalekcyjną. Reprezentują szkołę na licznych zawodach i konkursach. - Udzieliłem w tym roku 15 pochwał dyrektorskich – cieszył się dyrektor szkoły Marek Grycz. Na podstawie ocen wywnioskował, iż uczniowie najbardziej lubią wychowanie fizyczne, gdyż średnia ocena uczniów całej szkoły z tego przedmiotu wynosi 1,0 (pamiętajmy, że w Republice Czeskiej, jak w większości państw europejskich, 1 jest najlepszą oceną, zaś 5 najgorszą, z którą nie otrzymuje się promocji do następnej klasy). Na pierwszym stopniu (klasy 1-5) najtrudniejsza okazała się nauka o przyrodzie i język czeski, natomiast na drugim stopniu chemia i matematyka. 

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szkolnego zorganizowano w sali Kina Cenral w Czeskim Cieszynie. Pierwszoklasiści pod kierunkiem nauczycielek Renaty Dobner i Lucyny Richter przygotowali znakomity program artystyczny dedykując go opuszczającym już Szkołę dziewiątoklasistom. Byli także zacni goście, jak wice burmistrz miasta Stanisław Folwarczny i prezes Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej Jan Ryłko. Ten ostatni uroczyście wręczył na scenie legitymacje nowym członkom organizacji. Szeregi PZKO zasilili absolwenci PSP Czeski Cieszyn.  - Możecie być dumni z tego, że wstępujecie do największej polskiej organizacji działającej w Europie poza granicami kraju. Polski Związek Kulturalno Oświatowy w Republice Czeskiej liczy sobie bez mała trzynaście tysięcy członków – mówił prezes ZG PZKO Jan Ryłko jednocześnie dziękując dziewiątoklasistom, że zdecydowali się zasilić szeregi organizacji i życząc im samych sukcesów w pracy społeczno-kulturalnej. 

Michał Utikal w imieniu stowarzyszenia rodziców życzył uczniom udanych, miłych wakacji, mnóstwo przeżyć.  – Takich prawdziwych, nie tylko przy komputerze, wirtualnie, ale także prawdziwych, w gronie swych bliskich i kolegów - podkreślał.  - Gronu pedagogicznemu też chcemy podziękować za niemalejący wysiłek w nauczaniu naszych dzieci – mówił Michał Utikal jednocześnie zaskakując dyrektora szkoły Marka Grycza życzeniami z okazji okrągłych urodzin, które będzie obchodził za kilka dni.  

Uroczysta akademia stała się także okazją do uroczystego wręczenia dyplomów najlepszym trzem uczniom z każdej klasy. Doceniono także najlepszych artystów i sportowców minionego roku szkolnego.  Po uroczystej akademii uczniowie udali się do szkoły, gdzie w swoich klasach odebrali od wychowawców świadectwa, a także podsumowali w gronie klasy miniony rok i swoje osiągnięcia oraz to, nad czym w następnym roku szkolnym powinni solidniej popracować.

(indi)

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: