Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podręcznik o połowę tańszy

Kiermasz podręczników szkolnych to idealna okazja, by nieco zaoszczędzić na książkach. Tym bardziej, że można je kupić w stanie, który może wskazywać, że zbyt często nie były one używane.

Kupienie podręczników w księgarniach nie jest dzisiaj żadnym problem. Półki uginają się pod ich ciężarem. Wystarczy mieć pieniądze... Niestety każdy rodzic wie, jakim obciążeniem dla budżetu rodziny są wydatki związane z nowym rokiem szkolnym. Zeszyty, pomoce szkolne, książki – to wszystko sprawia, że w tym czasie nasze portfele przezywają trudny czas.

- Najpierw poszłam do księgarni i poprosiłam sprzedawcę o to, by wyliczył ile zapłacę za komplet podręczników do gimnazjum – mówi Izabela Kuś z Cieszyna – kwota, którą usłyszałam przyprawiła mnie o zawrót głowy. Muszę liczyć się z wydatkiem rzędu 400 złotych. Oczywiście sumę tą muszę pomnożyć razy dwa, bo mam dwoje dzieci. Na szczęście na kiermaszu podręczników, który organizuje szkoła do której chodzą moje pociechy udało mi się kupić już większość książek za połowę ceny. Dla mnie to jedyna okazja, zresztą po co przepłacać skoro „kiermaszowe podręczniki” są w idealnym stanie, niektóre z nich chyba nawet nie były używane.

W wielu cieszyńskich szkołach nadal można zaopatrywać się w książki odwiedzając kiermasze. Można to zrobić nawet podczas pierwszego tygodnia wakacji. Niektóre placówki czekają na ten moment do września, inne mają go za sobą. Warto poszukać... zabierzmy ze sobą listę wymaganych przez nauczycieli książek, z nazwiskami autorów i wydawnictwem.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: