Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gołąb już czeka


1 lipca to ważna data w historii naszego kraju. Polska obejmuje Prezydencję w Unii Europejskiej. Z tej tez okazji na Białym Krzyżu spotkają się wyznawcy różnych religii chrześcijańskich prosząc o mądrość w podejmowaniu ważnych, europejskich decyzji.


W Szczyrku na zmianę słońce i deszcz, jednak nie przeszkadza to w przygotowaniach do niezwykłej modlitwy.  - Zapraszam serdecznie 1 lipca 2011 na Biały Krzyż godz 9.30 ! Dzisiaj przygotowaliśmy pierwszego gołębia - takie chcemy aby wypuścili zaproszeni nasi zacni goście. Jednym z gości będzie osobisty asystent Jerzego Buzka, który przywiezie przesłania Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w Beskidy na Biały Krzyż – mówi ks. Jan Byrt organizator modlitwy.


Wyznawcy różnych religii spotkają się przy dwóch kamiennych tablicach z Dekalogiem 1 lipca, kiedy Polska obejmować będzie przewodnictwo w Unii Europejskiej. Uczestniczy będą się modlić o wspólną Europę i Beskidy. - To jest nasza obowiązek i to musimy zrobić. Jako wierzący górale nie możemy stać z boku i się tylko przyglądać. Modlitwa odbędzie się na Przełęczy Salmopolskiej, tuż obok Białego Krzyża przy Tablicach Kamiennych z 10 przykazaniami, które to tablice zostały symbolicznie przekazane przez Parafię Ewangelicką w Szczyrku w darze dla Europy w dniu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Chcemy modlić się o mądrość w podejmowaniu decyzji przez naszych rodaków w UE. Aby te decyzje z chwilą objęcia przewodnictwa były zgodne ze Słowem Bożym. Aby Europa mogła odczuć w czasie naszego przewodniczenia Unii Europejskiej, że dla Polaków Słowo Boże jest najważniejsze, że jest najważniejszym kodeksem. Chcemy przypomnieć raz jeszcze o naszych chrześcijańskich korzeniach Europy – dodaje ks. Jan.


Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 9.30 i jak zapowiada ks. Jan nie powinno trwać dłużej niż 30 min. Na koniec modlitwy zostaną wypuszczone białe gołębie symbol Ducha Świętego i pokoju.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: