Podium na Słowacji

Miłe wieści napłynęły do nas od południowych sąsiadów, gdzie przez weekend trwa rywalizacja wśród biegaczy narciarskich w ramach FIS Slavic Cup. Pierwszy dzień zmagań do udanych zaliczy Magdalena Kobielusz (na zdj.), która stanęła na podium.

W miejscowości Štrbské Pleso odbywa się już 65. edycja Memoriału 24 Poległych Bohaterów Słowackiego Powstania Narodowego, który zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich. W pierwszym dniu zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali na 10 kilometrów techniką klasyczną.

Ze zwycięstwa radowała się Angelika Szyszka, reprezentująca barwy klubowe MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Na drugim stopniu podium stanęła Magdalena Kobielusz. Istebnianka straciła minutę do triumfatorki, a zaraz za pierwszą „3” została sklasyfikowana Julia Rucka z MKS Istebna. Nie tylko Kobielusz sięgnęła po medal podczas pierwsza dnia zmagań, ale również Maja Strokosz, która zajęła 2. miejsce wśród dziewcząt (rocznik 2009 - 2,5 km tech. klas.), oraz Zuzanna Rucka, plasując się na 3. pozycji u dziewcząt (roczniki 2010-11).