Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podaruj dzieciom z Kenii kredki, plastelinę i zeszyty

Przybory szkolne i artykuły papiernicze będą prezentem dla dzieci z Kenii. Trafią tam prosto z Cieszyna. Jeśli chcesz, możesz się dołączyć i wesprzeć rozwój dzieci z dalekiej Afryki.


Fundacja „Być Razem”, zbiera artykuły papiernicze dla dzieci z Kenii. - Fundacja "Być Razem" zbiera obecnie przybory szkolne dla dzieci w Kenii. Pomagają Cieszyńskie szkoły i instytucje, a mieszkańcy mogą przynosić rzeczy takie jak zeszyty, długopisy, kredki, mazaki itd itp do sklepów papierniczych na terenie Cieszyna oraz do Biblioteki Miejskiej. Wszystko, co zostanie zebrane, będzie przewiezione w połowie marca, przez doktor Annę Watolę z Uniwersytetu Śląskiego bezpośrednio do wybranych, najbardziej potrzebujących placówek - Rise and Shine Acadamey Mombasa, Amboseli School, Sierociniec w Kilifi Good Samaritan Vision – mówi Nikola Dąbrowska z fundacji „Być Razem”.

Akcja trwa do 8 marca. Zbiórka organizowana jest przez Fundację „Być Razem” we współpracy z dr Anną Watolą, wspierają ją cieszyńskie szkoły m.in. Liceum im. A. Osuchowskiego, Liceum im. M. Kopernika, Szkoła Podstawowa nr 4, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny, Liceum Towarzystwa Ewangelickiego. Zbierane są przybory szkolne, takie jak długopisy, kredki, zeszyty, papier kolorowy, mazaki i wszelkie artykuły papiernicze. Ci, którzy chcą włączyć się w zbiórkę mogą przynosić pomocne przedmioty do Biblioteki Miejskiej, która jest oficjalnym punktem zbiórki, a także do sklepów papierniczych tj. Wiola PPHU Wojaczek J. , Drops, Od A do Z.

Pod koniec marca przybory szkolne trafią do Kenii, gdzie będą z nich korzystać dzieci i młodzież tamtejszych szkół. Dzieci nie mogą liczyć tam na tego typu przedmioty. Więcej informacji pod nr telefonu 577 143 608.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: