Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O cierpieniu na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie w Pogórzu

Kolejna Msza św. ze szczególną modlitwą o uzdrowienie została odprawiona 24 lutego 2020 r. o godz. 18 w parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu. Celebrujący ją o. Teodor Knapczyk OFM z Sekretariatu Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej Ojców Franciszkanów w Krakowie, w kazaniu mówił o cierpieniu, które jest nierozłącznie związane z naszym życiem. Cierpienie, które jest wielką tajemnicą, kształtuje naszą osobowość w duchu Ewangelii. Mistrzynią wtajemniczającą w cierpienie jest Maryja, która sama wiele Wycierpiała, tak jak wiele dzisiejszych matek. Każde cierpienie oddane za kogoś jest najlepszą modlitwą i największym aktem miłości. Po Mszy św. odbyła się modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przed Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie kapłan poświęcił sakramentalia, po czym kapłani udzielili indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk. Fot. Piotr Górecki.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

21
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-25 04:55:47
krzysztofmn: taa... franciszkanie krakowscy wyspecjalizowali się w kręceniu lodów na ludzkim cierpieniu, to u nich już cała machina
2020-02-25 05:07:56
krzysztofmn: "Każde cierpienie oddane za kogoś jest najlepszą modlitwą i największym aktem miłości" - i już się państwo domyślają, skąd w Polsce tradycyjna niechęć i wręcz strach przed przepisywaniem cierpiącym morfiny itepe? skąd lekceważenie bólu na salach porodowych, innych oddziałach szpitalnych? to czysty s a d y z m, dla którego teologia stanowi jedynie wygodną przykrywkę, iście szatańska koncepcja - no i rzecz jasna biskup s w e g o bólu nie będzie się wahał wszelkimi dostępnymi sposobami uśmierzać - na szczęście sytuacja jest dynamiczna, baranki coraz liczniej wypinają się na pastuchów, pozycja kościoła stabilizuje się w dolnej strefie stanów niskich, a co za tym idzie także wśród lekarzy i w szpitalach zaczynają być widoczne postawy współczucia i zrozumienia wobec bólu ⛪ "poprzez swe cierpienie włączasz się w zbawczą mękę Chrystusa na krzyżu" - to kolejny przykład nadętego b e ł k o t u, jakim karmi nas od dziecka kler - aha, pocałujta w d^pe wójta, sam się włączaj, klecho
2020-02-25 06:36:39
koszor: Ale właśnie o uzdrowienie proszą Boga, krzysztofie. I nie jeden "klecha" pracuje w hospicum i ludziom pomaga (np ks.Kaczkowski, który zresztą sam na raka zmarł). Uważaj, żeby "troska" i "ratowanie" człowieka przed cierpieniem, nie zaprowadziły cię na tą samą drogę, co twórców eutanazji. Na koniec kilka słów o tym, co jest ważne : "Skoro łaska Twoja lepsza jest od życia, moje wargi będą Cię sławić".
2020-02-25 06:39:47
jasper: - [ ] Zgodnie z zarzadzniem papieza Franciszka oraz prymasa Polski najblizszy piatek we wszystkich kosciolach bedzie dniem modlitwy za ofiary ksiezy-pedofili. O bolu i cierpieniu ofiar zwyrodnialcow cos wspomniano w Pogorzu ?
2020-02-25 06:39:49
jasper: - [ ] Zgodnie z zarzadzniem papieza Franciszka oraz prymasa Polski najblizszy piatek we wszystkich kosciolach bedzie dniem modlitwy za ofiary ksiezy-pedofili. O bolu i cierpieniu ofiar zwyrodnialcow cos wspomniano w Pogorzu ?
2020-02-25 08:54:57
Szantrapa: Po co nam ZUS jak mamy księży uzdrowicieli. Koronawirus w Polsce nie ma szans, księża wypędzą go kadzidełkiem i zamodlą go na śmierć.
2020-02-25 10:01:26
krzysztofmn: a propos koronawirusa - w tej szamańskiej historii z Pogórza jest jeden ciekawy, aktualny wątek - we Włoszech już zauważono, że to właśnie kościoły z ich fenomenalnymi roznośnikami wszelakiej zarazy w postaci pojemników z tzw. "wodą święconą", powszechnym obyczajem lizania palców księdza podczas komunii czy wymieniania się uściskami dłoni mogą stanowić groźne źródło rozprzestrzeniania się choroby - no cóż, jak to mówią "chcącemu nie dzieje się krzywda", ale jakby co to ucierpimy przez tych c h c ą c y c h wszyscy - dwa razy bym się zastanowił zanim zdecydował czy w dzisiejszej sytuacji w ogóle pójść do kościoła [a potem rzecz jasna odpuścił sobie tę przyjemność シ]
2020-02-25 10:40:35
tom lem: krzysio+: zdecydowanie powinieneś brać podwójną dawkę, obecna jak widać nie pomaga ci w cierpieniu;-)
2020-02-25 13:06:39
rainman: Widac, ze agonia umyslu juz blisko. xD hahaha
2020-02-25 13:16:07
krzysztofmn: tak trzymać, koledzy pisiaki - to wasz poziom i szczyt waszych możliwości シ
2020-02-25 13:38:29
rainman: Sporo rozrywki twoja chora brodata glowa nam daje. xD
2020-02-25 13:40:07
donekT: W czym próbuje specjalizować się NEOMARKSISTOWSKA CIESZYŃSKA SEKTA?
2020-02-25 13:43:12
donekT: jasper-Q, Dlaczego dyskryminujesz ofiary przestępstwa, przez wzgląd na funkcję społeczną sprawcy? Czym nie wszystkim ofiarom należy się odpowiednio równa uwaga? Dlaczego Ty jasper-Q czynisz inaczej?
2020-02-25 14:10:08
donekT: Zdaje się, iż pomysł zaprowadzenia EUTANAZJI, czasem nawet w formie przymusu wynikającego z ustawy, stanowi PANACEUM poszczególnych środowisk, zwłaszcza o orientacji skrajnie lewicowej (lewackiej) i neomarksistowskiej na wiele bolączek, a zwłaszcza ELIMINACJĘ CIERPIENIA we współczesnym świecie... Czyż autorzy np. akcji T4 nie stosowali podobnych argumentów? FAŁSZYWA ANTROPOLOGIA STOI U PROGU KAŻDEGO TOTALITARYZMU.
2020-02-25 15:33:30
jasper: donek, gdybys umial czytac ze zrozumieniem, to nie zadawalbys glupich pytan :) Rozumiem, ze pisi umysl dziala inaczej ... czego dajesz dowody.
2020-02-25 16:33:49
inigo: Eutanazja, eugenika, aborcja, sterylizacja, to specjalność luteranskich państw, pełnych specjalistów od poprawiania Pana Boga i nowego wspaniałego świata.
2020-02-25 17:36:41
donekT: jasper-Q, okazuj mniej NIENAWIŚCI, postaraj zastanowić się nad sobą. Inny światopogląd nie zawsze musi przekładać się na proponowane przez Ciebie wybory polityczne. Kolejny dowód na Twoje jasper-Q zakłamanie. Każdej ofierze należy się szacunek, nie tylko tej skrzywdzonej przez określony rodzaj sprawców.
2020-02-26 07:54:13
krzysztofmn: chwała bogu film Sekielskich zrobił swoje, powoli ale nieubłaganie zmienia się pogoda dla konsekrowanych zboczeńców: ⛪ Ks. Szymon Cz. został zwolniony z pracy w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu i odsunięty od pracy duszpasterskiej - poinformowała w komunikacie Diecezja Bielsko-Żywiecka. Księdzu postawiono zarzuty wykorzystywania seksualnego osoby poniżej 15 roku życia. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu. 32-letni Szymon Cz., wikary z parafii św. Maksymiliana, miał nakłaniać do kontaktu o charakterze seksualnym nieletnią mieszkankę Oświęcimia. - Podejrzany złożył dziewczynce poprzez internet propozycję obcowania płciowego. Postawiono mu zarzut z art. 200 a paragraf 2 Kodeksu Karnego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności - powiedział zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusz Słomka. ⛪
2020-02-26 13:20:58
donekT: Jak można zauważyć, dla niektórych najważniejsza jest funkcja społeczna sprawcy- dla kogoś kwestia wykrywalności, profilaktyki, resocjalizacji i samego przestępstwa, jest już, jak widać, nieistotna. Typowa propagandowa działalność zakłamanego sympatyka cieszyńskiej NEOMARKSISTOWSKIEJ SEKTY.
2020-02-26 15:22:33
krzysztofmn: są tacy, co wbrew elementarnej przyzwoitości, uczciwości zdrowemu rozsądkowi wreszcie będą usprawiedliwiać i wychwalać instytucję kościoła, która przeżarta pychą i poczuciem bezkarności przekształciła się w wylęgarnię i ochronkę dla konsekrowanych pedofilów - to społeczni outsiderzy, moralne męty, szemrani łgarze, na koniec tyle samo warci co pedofile w sutannach i ich sponsorzy w biskupich czapeczkach
2020-02-26 15:39:55
donekT: Kościoła nie ma za co usprawiedliwiać- ZŁA i PRZESTĘPSTW DOPUSZCZAJĄ SIĘ OSOBY FIZYCZNE, które odpowiedzialność ponoszą INDYWIDUALNIE. Od ich ścigania jest Państwo i bynajmniej nikt ich nie usprawiedliwia, niestety niektórzy złoczyńcy cieszą się ochronką ze strony państwa np. Roman Polański. Podobnie w Polsce bezpieka (instytucja państwowa) otaczała opieką wielu przestępców, którzy sprawowali społeczne funkcje wyznaniowe. Jak można zauważyć, dorobek myśli oświecenia jeszcze dla wielu jest obcy. Niestety Śląsk Cieszyński wciąż zamieszkuje wielu spośród kołtunów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: