Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podaj lekarzowi aktualny adres pobytu podczas choroby!

Jeśli jesteś chory i idziesz na zwolnienie lekarskie pamiętaj, by podać lekarzowi adres, pod którym będziesz przebywał podczas chorobowego. To właśnie aktualny adres pobytu powinien znaleźć się na zwolnieniu lekarskim. Nie zawsze w systemie e-ZLA widnienie aktualne miejsce zamieszkania chorego.

Często zdarza się, że adres zameldowania jest inny od adresu aktualnego zamieszkania, pod którym dany pacjent stale przebywa. Podanie adresu aktualnego miejsca pobytu podczas wizyty w gabinecie lekarskim jest wiążący w przypadku ewentualnej kontroli, którą ma prawo przeprowadzić Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz uprawnieni płatnicy składek, którzy wypłacają zasiłki.  

Jeśli miejsce pobytu chorego w trakcie niezdolności do pracy zmieni się, należy poinformować o tym pracodawcę i ZUS w ciągu 3 dni od tej zmiany. - Bywa i tak, że w trakcie choroby okazuje się, że potrzebujemy pomocy innych i przenosimy się do rodziców, którzy w tym czasie zaopiekują się nami. Dlatego w takiej sytuacji, gdy już po wystawieniu e-zwolnienia, zmieniliśmy miejsce pobytu, musimy poinformować o nowym adresie swojego pracodawcę oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Mamy na to 3 dni od wystąpienia tej okoliczności - wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. Należy pamiętać, że nieusprawiedliwiona nieobecność chorego w domu w trakcie kontroli może być przyczyną odmowy prawa do wypłaty zasiłku chorobowego.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: