Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pod Kończyckimi Dębami - pierwszy dzień za nami

Od sobotniego poranka do niedzieli (10-11.07) w Kończycach Wielkich trwa impreza „Pod Kończyckimi Dębami”. Za nami już zawody łucznicze, pokazy musztry i ognisko z gawędą husarską. W niedzielę na zwiedzających będzie czekać obozowisko, uroczysta msza święta, zawody łucznicze i koncert.

Impreza „Pod Kończyckimi Dębami” ma pokazać życie w II poł. XVII wieku oraz lokalne rzemiosło. Na miejscu można nie tylko obserwować rycerzy, ale również dowiedzieć się więcej o pszczelarstwie, czy też o działaniach lokalnych stowarzyszeń. Na zwiedzających czeka również strefa gastronomiczna, przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Hażlach oraz stoiska lokalnych stowarzyszeń i organizacji.

Sporo  atrakcji czeka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W niedzielę w planie jest jeszcze turniej łuczniczy dla najmłodszych i opowieść „Legenda huraska” – Nie jest to jedyna impreza historyczna w Gminie Hażlach. W tym roku czeka nas jeszcze jarmark słowiański, który pozwoli nam poznać wieki wcześniejsze. Imprezę w Kończycach udało się zrealizować dzięki projektowi „Dziedzictwo, które łączy ponad granicami” – zapraszają organizatorzy imprezy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: