Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Footballowy kopiec i kino na dziedzinie...

Projekty, współpraca i mnóstwo atrakcji. W Zamarskach i Kończycach Wielkich działają lokalnie i stawiają na aktywizację lokalnej społeczności. Jednym słowem tego lata będzie się działo na dziedzinie. Organizatorzy zapraszają m.in. na KINO POD CHMURKĄ oraz TURNIEJE O PUCHAR SOŁTYSA W PIŁCE NOŻNEJ ULICZNEJ.

W powiecie cieszyńskim rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu grantowego DZIAŁAJ LOKALNIE 2021 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na zrealizowanie lokalnych działań wsparcie finansowe otrzymały m.in. Zamarski oraz Kończyce Wielkie. 

Projekt Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk stawia na piłkę. „Footballowy kopiec” to nic innego jak organizacja Turniejów w piłkę nożną uliczną oraz piłkarzyki o Puchar Sołtysa. Swoich sił mogą spróbować zarówno dzieciaki, młodzież, jak i dorośli. Kilka lat temu w Zamarskach przestał działać Ludowy Klub Sportowy „Lutnia”, który miał istotny wpływ na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, a rozgrywki przyczyniały się do integracji mieszkańców, którzy licznie kibicowali swojej ukochanej drużynie. Czasu jednak nie da się cofnąć, więc postanowiliśmy w jakiś sposób zachęcić zarówno dzieci, młodzież oraz dorosłych do aktywności na  świeżym powietrzu. Świetną okazją ku temu będą rozgrywki na boisku do gry w piłkę uliczną, które od kilku miesięcy znajduje się w Parku rekreacyjno-sportowym - przyznaje Sołtys Klaudiusz Zawada. 

Już 24 lipca br. zaplanowane są rozgrywki dla młodzieży, dzień później dla dorosłych, 31 lipca na zakończenie projektu „Wędruj szlakiem za Kicakiem” odbędzie się turniej dla rodzin, a 7 sierpnia piłkarskie emocje dostarczą najmłodsi. Od 2019 roku w Kończycach Wielkich działa Stowarzyszenie Nasza Wieś Kończyce Wielkie, które aktywnie działa na rzecz swojej wsi. W tym roku po raz pierwszy spróbowało swoich sił w pozyskaniu środków z Działaj Lokalnie. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać środki grantowe na kolejne działania skierowane dla mieszkańców Kończyc Wielkich. Nasz projekt „Działamy razem” to m.in. zorganizowanie dla dzieci i młodzieży szeregu warsztatów i spotkań. Uczestnicy pod okiem Pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich będą mogli przygotować kulinarne smakołyki. Ciekawie zapowiada się spotkanie ze specjalistą ds. edukacji leśnej zakończone pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem oraz warsztaty fotograficzne, których rezultaty będzie można obejrzeć na wrześniowej wystawie fotografii – podkreśla Sylwia Hawełka prezes Stowarzyszenia. 

Kończycki projekt to również KINO POD CHMURKĄ NA DZIEDZINIE. W repertuarze znajdą się kultowe bajki ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Seanse filmowe odbędą się na terenie Folwarku, w Parku Zamkowym w Kończycach Wielkich oraz w Parku w Zamarskach.  

Jednak to nie jedyny projekt, który realizuje kończyckie Stowarzyszenie. W ramach środków z gminy Hażlach, Stowarzyszenie realizować będzie zadanie publiczne pt. „Kończyckie Wakacje bez nudy”. To nic innego jak wakacyjne gry, zabawy i warsztaty. 

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-10 22:54:49
Korn82: Football Coming Home!!! ENGLAND ENGLAND ENGLAND!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: