Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poczytamy nie wychodząc z domu

Spore udogodnienia czekają czytelników, którzy chcą korzystać ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. Już niebawem jeszcze więcej wydawnictw- zarówno archiwalnych czasopism, jaki zabytkowych książek dostępna będzie w formie cyfrowej, a więc miast siedzieć w czytelni, będzie można czytać je nie wychodząc z domu.

- W tej chwili w Książnicy trwa realizacja trzech projektów, w tym dwóch digitalizacyjnych. Jeden dobiega końca w tym roku i w jego efekcie jeszcze przed końcem roku w naszym profilu w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej będzie dostępna całość zachowanych w Książnicy Cieszyńskiej dawnych czasopism i prasy cieszyńskiej wydawanej do 1939 roku – mówi dyrektor Książnicy Cieszyńskiej Krzysztof Szelong wyjaśniając, że jest to wiele setek tysięcy stron wyposażonych w warstwę ocr.

- Drugi projekt realizowany na przełomie bieżącego i następnego roku pozwolił nam między innymi na zakup profesjonalnego skanera do książek. Trwa także projekt naukowo – badawczy realizowany z programu rozwoju humanistyki, w ramach którego przygotowujemy trzy kolejne tomy >Bibliotheca Tessinensis, w tym wybór pism dotyczących i autorstwa księdza Leopolda Szersznika. Opracowanie to już jest gotowe. Liczy grubo ponad 600 stron wylicza Krzysztof Szelong już zapraszając na styczniową prezentację tego tomu.

To, co już znajduje się w zasobach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej znajdziemy pod adresem: KLIKNIJ>>>

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: