Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poczta ogranicza działalność

Poczta Polska wprowadza zmiany. Od najbliższego poniedziałku poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów, zmieniają się również godziny pracy poczty. Od najbliższego poniedziałku (16.03. br.) w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów. Nieczynne są również punkty obsługi klienta w galeriach handlowych. Ponadto urzędy pocztowe będą pracowały krócej. Codziennie po 6 godzin. W wybrane dni placówki będą czynne w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę – szczegółowe informacje o czasie pracy poszczególnych placówek można sprawdzić na www.poczta-polska.pl. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

Praca placówek całodobowych zostaje skrócona, placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu w godz. 8 .00 do 20.00. Trzeba też liczyć się z tym, że inaczej będzie wyglądać obsługa klienta. - Będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba. Szczegółowe informacje zostaną umieszczane na drzwiach wejściowych.  Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty. Poczta Polska nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych – informują władze Poczty Polskiej.

Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury, Spółka jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie. Pracownicy zostaną także wyposażeni w płyny dezynfekujące i rękawiczki oraz inne środki zapobiegawcze i dezynfekcyjne.

Pracownicy Poczty Polskiej apelują do klientów, aby wizyty na poczcie ograniczyć do bezwzględnego minimum, to nie czas na wyjaśnienie zaległych spraw, czy zakupy. Pracownicy obserwują, że w urzędach pocztowych pojawiają się licznie osoby starsze, które często załatwiają sprawy, które ciężko uznać za niezbędne.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: