Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pociągiem znów do Wisły

Nie tylko turyści, ale tez mieszkańcy ucieszą się z tej wiadomości – do Wisły wracają pociągi. 11 grudnia oficjalnie zostanie przywrócony ruch pociągów do Perły Beskidów.

O powrocie do Wisły pociągów informuje Tadeusz Papierzyński, Kierownik Referatu Promocji urzędu Miejskiego w Wiśle: - Cieszymy się ogromnie, że już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia  do Wisły wracają pociągi. Po prawie trzech latach generalnej modernizacji linii kolejowej znów będzie można do Wisły pociągiem się dostać. I to naprawdę idealne rozwiązanie, kiedy zbliżają się święta, nadchodzi sezon narciarski na to, by wyskoczyć do nas, do Perły Beskidów. Co ważne dla pasażerów, ten czas przejazdu mocno się skrócił, bo teraz na trasie Katowice-Wisła będzie to około półtorej godziny.

Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 11 grudnia po godzinie 14:00 na dworcu kolejowym Wisła-Uzdrowisko: - Przyjedzie specjalny pociąg kolei śląskich. Kto jest ciekaw, co to za pociąg i kto nim przyjedzie – zapraszamy serdecznie - dodaje Papierzyński.

 

Pisaliśmy:

LK 191 częściowo dopuszczona do eksploatacji 

Pociągiem do Wisły? Za rok...

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-06 15:51:54
AntyklerForte+: mieli zrobić w rok, robili ponad dwa - w kurwizji PiS sprzeda to jako 200+% normy wykonane
2022-12-06 17:11:53
iga: Ant kle aleś ty gupi
2022-12-06 18:20:36
bolo 5064: Cześć. Jak to miało być . Jak naprawiali drogę /3 lata/ ,miało być wszystko super.Co jest, robi się korek na rondzie w Jaworniku a przejazd koło targowiska w Wiśle to mistrzostwo. Nikt nie wie jak tam jechać. Kiedyś były trzy pasy, jeden do wyprzedzania,teraz ten trzeci / środkowy/wybrukowali i chanysi nie wiedzą jak jeździć.Dochodzi tam do poważnego spowolnienia ruchu.A miało być lepiej. Teraz jeszcze dojdą opuszczone szlabany kolejowe.A więc jest lepiej tylko gorzej. Jeżdżę tamtędy do roboty każdy dzień i bardzo mnie to wk....wia. Po co były te trzy lata "niby" remontu i tych wszystkich utrudnień które były z tym związane. Pozdrawiam.
2022-12-06 19:01:37
miminko11: Przepraszam, a co ze zgnitymi słupami w stacji głębce? gdyby nie podtrzymywały je druty pewnie dawno by się obaliły. Znowu kolejna inwestycja od dupy strony, 2 lata ściemniania , a jak przyjdzie co do czego, to okazuje się że totalnie podstawowe rzeczy nie zostały wykonane. Winnych pewnie znowu brak..
2022-12-06 21:37:19
RysiekK22: do bola : jeżeli w mieście i okolicy dochodzi do spowolnienia ruchu to DOBRZE, gdyż jest to jeden z niezbędnych elementów zwalczania motopatologii w mieście, zwłaszcza w takim mieście jak Wisła podlegającemu INWAZJI hord blachosmrodów. Tutaj "święta przepustowość" ( marzenie ałtkofcuf ) nie jest celem do którego należy dążyć
2022-12-07 03:56:10
bolo 5064: Witam.Jestem całkowitym przeciwnikiem brawurowej jazdy.Myślałem tylko ,że remont drogi ma na celu usprawnienie płynności ruchu przez zatłoczoną Wisłę.A w miejscu o którym wspomniałem /prostka koło Świerku i targowiska/ w godzinach szczytu dochodzi często nie do spowolnienia ruchu ale wręcz do "bezruchu"bo zamiejscowi nie wiedzą jak mają jechać.Kończę bo wychodzę do pracy.Pozdrawiam.
2022-12-07 05:44:12
sierżant_Niemyty_Wycior: rysiek ty se jaja robisz czy naprawdę masz coś z głową? nie rozumiesz prostych tekstów czy grając półgłówka koniecznie chcesz ludziom tę kolej obrzydzić?
2022-12-07 05:45:30
sierżant_Niemyty_Wycior: aż się chopie prosisz by cię ryśkosmrodem nazywać
2022-12-07 20:44:02
RysiekK22: gdzie "obrzydzałem kolej" !!!??? sam masz problem z czytaniem ze zrozumieniem... i uważaj na słowa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: