Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszynianin odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi RP

Podczas XX Walnego Zjazdu PTTK Minister Andrzej Gut-Mostowy wręczył w imieniu Prezydenta RP Krzyże Zasługi. Jedno z w sumie pięciu odznaczeń powędrowało do cieszynianina Andrzeja Kowola – wiceprzewodniczącego Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK oraz prezesa Klubu Fotograficznego „START” przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie.

Krzyż Zasługi to odznaczenie państwowe ustanowione w 1923 r. Nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

- Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż dostaliśmy to odznaczenie za działalność turystyczną, ale najważniejsze w tym, że za fotografię krajoznawczą. Chciałem podziękować Panu Prezydentowi RP, że nam zaufał, ZG PTTK, że poparł wniosek do odznaczenia, Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK za to, że dzięki komisji mogliśmy pracować. Ja jeszcze chciałem podziękować działaczom Klubu Fotograficznego START z Cieszyna, którzy ciągle mobilizują mnie do pracy. A przede wszystkim dziękuję mojej żonie, która mnie wspiera i wytrzymuje tą moją działalność – powiedział po otrzymaniu Krzyża Zasługi Andrzej Kowol.

(indi)

Foto: Kamil Kowol, Jan Rucinski, Andrzej Kowol

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-06 15:52:54
AntyklerForte+: no cóż, jednym zależy na uznaniu, innym na orderach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: