Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pociągiem i rowerem po Wiśle

Od ubiegłego tygodnia turyści i mieszkańcy Wisły mają do wyboru więcej połączeń weekendowych na trasie Wisła Uzdrowisko-Wisła Głębce. Dodatkowo na tym odcinku Koleje Śląskie oferują bezpłatny przewóz rowerów w dni wolne. W niektórych pociągach będzie można spotkać przewodnika. Wszystko to w ramach nowej akcji miasta i KŚ - ''Pociągiem w górę, rowerem w dół''.

Całość przedsięwzięcia jest organizowana wspólnie z Miastem Wisła. Celem jest przede wszystkim zachęcanie do aktywnego wypoczynku i promowanie turystycznych atrakcji regionu. Z tego względu w ofercie znalazła się również dodatkowa niespodzianka – w niektórych pociągach będzie można spotkać przewodników turystycznych, którzy będą opowiadać o atrakcjach widzianych za oknem.

Na trasie Wisła Uzdrowisko-Wisła Głębce jest co podziwiać. Wśród atrakcji mijanych po drodze znajduje się m.in. kompleks skoczni narciarskich w centrum, Stara Karczma, Muzeum Beskidzkie, Kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła czy Willa Ochorowiczówka. Do tego liczne górskie widoki oraz przysłowiowa „wisienka na torcie” – przejazd wiaduktem kolejowym o wysokości 25 metrów w Łabajowie.

Podróż pociągiem z jednego końca Wisły na drugi kosztuje 3,40 zł W ramach akcji jest również możliwość zakupu biletu specjalnego za 20 zł (zakup tylko w punkcie Informacji Turystycznej na placu Hoffa 3). W tej cenie mieści się przejazd pociągiem w jedną stronę oraz wypożyczenie roweru na 2 godziny. Zachęcamy do skorzystania z takiej atrakcji. Można wypożyczyć rower, podjechać pociągiem z nim do Wisły Głębce a później wyjechać na trasę rowerową. - mówi Ewa Zarychta kierownik referatu promocji UM Wisła.

Wypożyczalnia rowerów funkcjonuje w nowo otwartej Informacji Turystycznej na wiślańskim placu Hoffa. Za dwie godziny wypożyczenia zapłacimy 20 zł, cały dzień kosztuje 40 złotych. W cenie jest również wyposażenie kasku. IT zaprasza od poniedziałku do czwartku w godzinach 8-18, piątek i sobota 9-20 oraz niedziela 9-16.

Połączenia wakacyjne z przewodnikiem ze stacji Wisła Uzdrowisko będą ruszać o: 09:59, 11:05, 12:00, 12:48, 14:00, 15:00 i 16:04. W drogę powrotną z dworca Wisła Głębce wyruszymy o: 10:30, 12:30, 13:30, 14:26, 15:42 i 16:30. Pociągi kursują w każdy weekend do 3 września. będzie obowiązywać do 3 września.

JB

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-13 21:41:20
góry: Jutro idę do tej inf.zapytać o mapę tras rowerowych w Wiśle.
2016-08-13 22:03:02
adam 2: to pewnie burmistrz bedzie jezdził do chałpy pociongiem a do roboty na rowerze a nie słuzbowym autem za nasze pieniadze
2016-08-13 22:03:03
adam 2: to pewnie burmistrz bedzie jezdził do chałpy pociongiem a do roboty na rowerze a nie słuzbowym autem za nasze pieniadze
2016-08-14 20:05:21
góry: ale się uśmiałem w tym punkcie inf. nie maja takiej mapy rowerowej, a ścieżka rowerowa z GŁĘBIEC do CENTRUM WISŁY to jest ten chodnik po lewej stronie obok głównej drogi.żenada n maxsa. Dobrze by było jak byście dali oznaczenia tym którzy wyjeżdżają z dróg bocznych samochodami że tam jest ścieżka rowerowa. PROPONUJĘ WŁADZĄ NASZEGO POWIATU ZEBRAĆ SIĘ I POJECHAĆ DO CZESKIEGO TRZYŃCA,tam zobaczycie jak to ma być oznaczone.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: