Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńska Kraina na weekend?

Na długi weekend i nie tylko warto skorzystać z aplikacji na telefony komórkowe ?Cieszyńska Kraina''. Dzięki niej można poznać lepiej Brenną, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice.

Bezpłatna aplikacja została przed rokiem przygotowana przez Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Cieszyńska Kraina” [Pisaliśmy: Cieszyńska kraina na topie ].

Aplikacja działa zarówno na Android , iOS jak i WindowsPhone. Obejmuje swoim zasięgiem te gminy, które wchodzą w skład Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Cieszyńska Kraina”, czyli: Brenną, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice.

Co daje użytkownikowi? Do dyspozycji są przyciski: Questy, Miejsca, Trasy, Wydarzenia, Planer, Mapa, możliwość aktualizacji, informację o aplikacji oraz Skaner.

Dla wielu atrakcyjne będą zapewne Questy, łączące aktywny wypoczynek z turystyką odkrywczą i poznawczą – użytkownik otrzymuje wierszowane zagadki do rozwiązania, które wiążą się z koniecznością odnalezienia danej lokalizacji. Po wykonaniu zadania przechodzimy do kolejnego etapu zabawy, a na jej końcu czeka wirtualna nagroda. Szkoda tylko, że baza questów nie powiększyła się od zeszłego roku... Na razie dostępne mamy: Zamkowe opowieści w Kończycach Małych, W cieniu ratusza w Strumieniu, Wyprawa po zdrowie w Dębowcu, O Dobrej Pani z Kończyc Wielkich, Goleszów dwóch wyznań, Spacer z Utopcem po Brennej, Śladami Gustawa Morcinka w Skoczowie i Spacer wałem z przyrody szałem. W imieniu użytkowników możemy powiedzieć - czekamy na więcej...

Dzięki geolokalizacji może poznać dokładnie swoją pozycję, dzięki czemu łatwiej przemierzy dany szlak oraz odnajdzie interesujący go obiekt. W zakładce "Miejsca" znajdziemy spis Zabytków, Przyrody, Muzea, obiekty sportowe, noclegowe, gastronomiczne. Osobną kategorię stanowią Kościoły i kapliczki oraz Cmentarze.

Jeśli chodzi o Trasy, nie można narzekać - mamy do dyspozycji kilkadziesiąt tras pieszych, kilkanaście rowerowych i kilka dydaktycznych.

Ponadto mobilny przewodnik zawiera (przynajmniej w teorii) także moduł wydarzeń z opcją dodawania ich do planera, a o ważnych wydarzeniach z regionu dowiemy się także dzięki usłudze push - system wyświetli nam na ekranie powiadomienie. Problem w tym, że żadne wydarzenie się w kalendarzu aktualnie nie znajduje - twórcy chyba zapomnieli o aktualizacjach, z tego działu więc nie skorzystamy...

Aplikacja posiada także skaner kodów QR, opcję share'owania i moduł dojazdu. Sama aplikacja działać może w trybie offline, a połączenie z Internetem jest potrzebne jedynie do przeprowadzania aktualizacji i korzystania z opcji wyznaczania trasy dojazdu.

Jeśli szukamy inspiracji na rozpoczynający się właśnie długi weekend, ściągnijmy aplikację i poznajmy nasze najbliższe okolice, bo często najatrakcyjniejsze miejsca mamy tuż pod nosem. Mimo, że nie aktualizowana (Wydarzenia!) - aplikacja moze nam wskazać dużo ciekawych miejsc i pomóc przyjemnie spędzić czas.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: