Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pociągiem do cieszyńskiego muzeum

Końcem stycznia Koleje Śląskie poinformowały na swojej stronie internetowej, że znacznie wzrasta liczba zainteresowanych połączeniami na trasie Cieszyn - Katowice. Początkowo linia ta została stworzona z myślą o studentach, którzy dzięki temu bez problemu mogli dojeżdżać na uczelnie, z czasem jednak połączenie stało się popularne również w innych kręgach.

Jak podały na swojej stronie internetowej Koleje Śląskie, w ostatnim czasie na wycieczkę pociągiem do Cieszyna wybrała się grupa kilkudziesięciu osób, które chciały odwiedzić Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Wycieczka została zaplanowana na wtorek (30.01) i ku zadowoleniu podróżnych w pełni zrealizowana.

Wiele osób przyznawało, że już od dawna nosiło się z zamiarem wybrania do Muzeum Śląskiego, jednak wcześniej nie mieli zbyt wielu możliwości dotarcia do Katowic. Co ciekawe znalazły się również osoby, które na podróż pociągiem wybrały się z… Jastrzębia Zdroju. W tym wypadku to właśnie przejażdżka koleją stanowiła jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów wycieczki – opowiada Przemysław Szczepanek, kierownik pociągu

Z połączenia Cieszyn – Katowice korzystają więc nie tylko studenci (którzy preferują pociągi, ze względu na fakt, że zdecydowanie łatwiej jest przewieźć sztalugi, instrumenty muzyczne, lub inne duże przedmioty podróżując pociągiem), ale również osoby dojeżdżające do pracy, amatorzy zwiedzania oraz galerii handlowych w stolicy Górnego Śląska. Jak się okazuje, połączenie to jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem dla Cieszyniaków, którzy z jakiegoś powodu muszą dostać się do Katowic, ale również dla mieszkańców Katowic i okolic, którzy chcą lepiej poznać kulturę, historię oraz zabytki Śląska Cieszyńskiego.

(JŚ/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: