Pierwsza pomoc na lodzie
Atrakcje dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się od zajęć z ratownikiem medycznym, który przypomniał wszystkim, w jaki sposób prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. W zabawny sposób korygował błędy, takie jak natychmiastowe przystąpienie do działania, przed sprawdzeniem, czy otoczenie jest bezpieczne – już reanimujesz? Patrz, właśnie przejechał Cię samochód. A tutaj warczy groźny pies. Jeżeli nie zadbacie o własne bezpieczeństwo istnieje ryzyko, że wy zaraz też będziecie potrzebować pierwszej pomocy – tłumaczył ratownik.
Dzieci miały również szansę zaznajomić się z działaniem przenośnego defibrylatora. Jest to urządzenie coraz bardziej popularne, które może być używane przez każdego w praktycznie każdym miejscu. Jedynym ograniczeniem jest występowanie wody – defibrylator nie powinien być używany, jeżeli poszkodowany, bądź ratownik znajduje się bezpośrednio na mokrym podłożu. Używanie defibrylatora polega na jego uruchomieniu, a następnie zastosowaniu się do instrukcji głosowych, udzielanych przez urządzenie. Osobie, której udzielamy pierwszej pomocy należy nakleić na korpus odpowiednie elementy defibrylatora. Następnie urządzenie rozpoznaje rytm do defibrylacji i udziela elektrycznego wstrząsu defibrylacyjnego o odpowiednim poziomie energii. Urządzenie to w wielu przypadkach jest w stanie przywrócić krążenie i uratować życie osoby poszkodowanej.
Następnie, dzieci które przeszły kurs pierwszej pomocy zostały zaproszone do zabaw na lodzie. Przygotowano między innymi tor curlingowy, na którym dzieci mogły bawić się, przewracając specjalnymi kulami ustawione wcześniej kręgle oraz bramkę hokejową, do której oddawane były strzały. Uczestnicy zabaw byli nagradzani słodyczami oraz gadżetami.
JŚ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
