Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pochowają wspólnie swoje dzieci

Mają mamę i tatę, którzy tak bardzo czekali na ich narodziny. Jednak los chciał inaczej i musieli się zmierzyć z utratą swoich dzieci. W czwartek 15 października odbędzie się po raz kolejny Msza oraz pogrzeb dzieci nienarodzonych w Cieszynie.

W czwartek 15 października w Dniu Dziecka Utraconego w Kościele pw. św. Elżbiety w Cieszynie o godz. 15.00, odbędzie się Msza Święta w intencji dzieci nienarodzonych. Następnie na Cmentarzu Komunalnym zaplanowano ceremonię złożenia urn do wspólnego miejsca pochówku dzieci utraconych.

Za każdą z tych historii kryje się ogromne cierpienie rodziców, ból i rozpacz które towarzysza informacji o utracie dziecka. Nikt, kto nie przeżył utraty dziecka nie jest w stanie zrozumieć cierpienia, które towarzyszy rodzicom w tej chwili. Symboliczny pomnik dzieci utraconych jest dla aniołkowych, jak o sobie mówią rodziców, bardzo ważny. To miejsce gdzie mogą przyjść, pomodlić się, zapalić znicz, po prostu być.

Organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych w Cieszynie oraz procedury organizacji pochówku szczątków płodów przechowywanych przez ZZOZ Szpital Śląski reguluje rozporządzenie Burmistrza Cieszyna. Dwa razy w roku w jednej urnie są składane szczątki dzieci zmarłych w wyniku poronień i przedwczesnych porodów. Na grobie, który sfinansowało miasto i sponsorzy nie widnieją żadne nazwiska ani daty. Grób Dzieci Utraconych ma wymiar symboliczny dla tych rodziców, którzy nie mieli możliwości pochowania własnego dziecka.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: