Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pobiegną po bruclik

7 lutego odbędzie się kolejna, czterdziesta szósta już, edycja Międzynarodowego Biegu Narciarskiego "O Istebniański Bruclik". Sportowcy tradycyjnie rywalizować będą na trasach na Kubalonce.

Bieg o "Istebniański Bruclik" na trwałe wpisał się w harmonogram zimowych imprez sportowych w naszym regionie. - Początki imprezy sięgają 1974 roku, co sprawia, że jest to jeden z najstarszych biegów narciarskich organizowanych w Polsce. Zawody te cieszą się wielką popularnością wśród amatorów biegówek zarówno w kraju jak i za granicą a w szczególności w Czechach i Słowacji - przyznaje Jacek Kohut z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

Warto też dodać, że ów bruclik to główny element męskiego stroju regionalnego. - W zawodach zdobędzie go zwycięzca biegu na 15 km, który rozegrany zostanie wśród mężczyzn pomiędzy 17 a 59 rokiem życia! Tytułowy bruclik przypadnie również zwycięzcy biegu chłopców w najmłodszej kategorii wiekowej (chłopcy roczniki 2010 i młodsi). Ponadto dodatkowymi nagrodami będą także istebniańskie kabotki, które wręczone zostaną zwyciężczyni biegu kobiet na 5 km oraz zwyciężczyni biegu dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej - mówi Aneta Legierska, kierownik istebniańskiego GOK-u.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: