Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pobiegną 'na Igrzyska'

W najbliższy weekend (02-03.03.) na trasie Kubalonka /Wisła/Istebna/ zostaną rozegrane finałowe zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich 'Bieg na Igrzyska' 2013 pod patronatem Justyny Kowalczyk. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na Kubalonce odbędą się biegi ze startu wspólnego. W sobotę zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować stylem klasycznym, dzień później 'łyżwą'
2 i 3 marca na trasach biegowych Kubalonki w Wiśle i Istebnej odbędą się finałowe zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” 2013.
W pierwszym dniu zmagań (02.03) zawodnicy będą rywalizowali w biegach ze startu masowego techniką klasyczną na dystansach od 2 km (juniorzy E i juniorki E) do 5 km (juniorzy B i juniorki B). Dodatkowo przewidziano biegi towarzyszące dla seniorów i juniorów A. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00.
 
Na niedzielny finał (03.03) tegorocznego cyklu również zaplanowano biegi ze startu wspólnego, jednak tym razem obowiązującym stylem będzie „łyżwa”. Długość dystansów nieco wzrośnie. Najmłodsi przebiegną odległość 3 km, natomiast najstarsi będą mieli do pokonania 10 km (juniorzy B). Początek finałowej imprezy zaplanowano na godzinę 10:00.
 
Po ośmiu biegach na czele klasyfikacji generalnych wśród juniorów B znajdują się: Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane) i Bartłomiej Rucki (NKS Trójwieś Beskidzka) oraz Sylwia Molitor (UMKS Marklowice/SMS Szczyrk). W grupie juniorów C prowadzą: Wojciech Fojcik (UMKS Marklowice) i Agata Warło (UMKS Marklowice).
Najwięcej punktów wśród juniorów D zebrali dotychczas: Mateusz Dragon (NKS Trójwieś Beskidzka) i Magdalena Kobielusz (MKS Istebna). Liderami w grupie juniorów E są obecnie: Grzegorz Zawada (MKS Istebna) oraz Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). W klasyfikacji klubowej prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski.
 
TF
źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: