Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pobiegną jeszcze w marcu?

Najbliższe dwie edycje cieszyńskiego ParkRunu – 14 i 21 marca – zostały odwołane. Powodem tej decyzji jest zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Biegacze nie mogą się dziwić, gdyż bezpieczeństwo i zdrowie uczestników jest najważniejsze. Najbliższe dwie edycje cieszyńskiego ParkRunu to kolejna impreza sportowa w naszyme rgionie, która nie dojdzie do skutku.

- W ostatnich miesiącach w krajach, które zanotowały dużą liczbę przypadków zakażeń odwołaliśmy część z naszych spotkań. Jednak po konsultacjach ze specjalistami w zakresie zdrowia publicznego uznaliśmy, że w regionach o mniejszej skali zagrożenia nasze spotkania będą odbywały się normalnie z zachowaniem dodatkowych środków ostrożności, chyba że lokalne władze zarządzą inaczej – przyznał Tom Williams, dyrektor operacyjny w ParkRunie.

Czy ParkRun dojdzie do skutku jeszcze w tym miesiącu? W grę wchodzi tylko jeden termin – 28.03 – ale wydaje się mało prawdopodobne, aby w ostatni sobotni poranek tego miesiąca doszło do rywalizacji na 5-kilometrowej trasie. Przypomijmy, że w Polsce wciąż przybywa zarażonych na koronawirus, a w Cieszynie mamy już trzech chorych, o czym więcej piszemy tutaj.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-11 21:57:05
wyśmienity cwaniaczek: no i bardzo świetnie !!!!!!!!!!! bo te w większości biegacze to potencjalnie spocone roznosiciele chorób !!!!!!!! a że w takich spendach uczestniczą parówy to niech biegają w koło na zamkniętym stadionie ..........nawet milion km
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: