Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzeci chory to ośmiolatek

Dziś (11.03.2020) po godzinie 13:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym zakażonym koronawirusem. To kolejny przypadek zdiagnozowany w Cieszynie. Aktualnie, zgodnie z danymi MZ w Cieszynie zdiagnozowano już trzy przypadki.

Wczoraj (10.03.2020) informowaliśmy o pierwszych dwóch zdiagnozowanych przypadkach koronawirusa w Cieszynie. Pacjenci znajdują się w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Kolejne 42 osoby (wraz z rodzinami) zostały poddane kwarantannie, gdyż zetknęły się z chorymi, w czasie, gdy ci mogli zarażać. Aktualnie potwierdzono kolejny, trzeci przypadek koronawirusa. Nie wiadomo, czy to któraś z osób, które zetknęły się z poprzednimi chorymi, czy zupełnie nowy przypadek.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce powoli zbliża się do trzydziestu. Dotąd zdiagnozowano go u pacjentów w czternastu miejscowościach. 

Sytuację można śledzić na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Aktualizacja:

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w mieście Cieszyn – 8- letnie dziecko spokrewnione z dwoma pozostałymi przypadkami. W chwili obecnej Sanepid prowadzi  działania mające na celu dotarcie do wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z nim i poddanie ich domowej kwarantannie. Apelujemy do rodziców, by zapewniając dzieciom opiekę, zadbali, by pozostały w domach. - poinformowała Katarzyna Koczwara z Urzędu Miejskiego w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-11 14:59:37
doler: Ciekawe czy to dziecko Tej Pani nauczyciel, czy dziecko zarażone przez nią w szkole ? Jakiś maluch 8 letni. Zatem zdrówka moc.
2020-03-11 18:18:37
elkat: Jej dziecko. Ona uczy młodzież w szkole średniej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: