Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Po zimowej przerwie wrócą na Rynek

Osiem białych huśtawek w zeszłym roku, w okresie wakacji uatrakcyjniło płytę cieszyńskiego Rynku. Jak się okazuje już niedługo, te ogrodowe meble znów będą zdobić Rynek. Cieszyński magistrat zapewnia, że atrakcji w samym sercu miasta, będzie w tym roku więcej.

Wraz z początkiem czerwca 2015 roku na płycie cieszyńskiego Rynku pojawiło się osiem ogrodowych huśtawek. Meble te ustawiono na Rynku  w związku z obchodami Dnia Dziecka. Pomysł jednak bardzo szybko przypadł do gustu mieszkańcom i turystom, a huśtawki postanowiono zostawić na dłużej. Czy w tym roku również będziemy mogli z nich korzystać? O to postanowiliśmy zapytać Wiceburmistrza Miasta Aleksandra Cierniaka.

Jak się okazuje huśtawki z pewnością pojawią się na Rynku już niedługo. Zostały odnowione i przygotowane do sezonu – przyznał Cierniak. Cieszyński magistrat szykuje dla mieszkańców jeszcze jedną niespodziankę. Co to jednak będzie, póki co Aleksander Cierniak nie zdradza. Rozmawiamy z jednym z marketów budowlanych aby zrobić kolejny krok po współpracy z huśtawkami. Biuro Promocji, Informacji i Turystyki uzgadnia szczegóły tej niespodzianki, która z pewnością ubarwi, ukwieci i wzbogaci przestrzeń Rynku o dodatkowe „meble miejskie”.

Huśtawki jak i pozostałe „tajemnicze” elementy zostaną wystawione wiosną i będą na cieszyńskim Rynku do wczesnej jesieni. Co do innych elementów, związanych chociażby z tzw. mobilną zielenią, o której wspominał w swoim wniosku radny Marek Szczypka, musimy uzbroić się w cierpliwość. My również widzimy taką potrzebę. Do tej pory opóźnialiśmy te działania ponieważ chcieliśmy połączyć tę inwestycję z przebudową i ewentualnymi inwestycjami trwałymi na Rynku. Uznałem jednak, że obecnie przystąpimy do szacowania ewentualnych kosztów całościowych przygotowania mobilnej zieleni – tłumaczył na konferencji prasowej Cierniak.

Jak przyznał Wiceburmistrz, MZD wystąpił o przygotowanie oferty do kilku firm. Na podstawie otrzymanych wycen zobaczymy na co nas stać. Przygotuję harmonogram tego typu inwestycji – dodał Cierniak.  

Czytaj również: Mobilna zieleń mile widziana

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: