Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Po powodzi ZUS oferuje pomoc przedsiębiorcom

Oddział ZUS w Bielsku-Białej zaprasza przedsiębiorców, dotkniętych skutkami tzw. powodzi błyskawicznej z 4 czerwca br. do kontaktu. Oferuje pomoc. Jaką?

Powódz błyskawiczna, która 4 czerwca br. iderzyła w powiat przyniosła wiele szkód [Pisaliśmy: 243 zdarzenia, 175 zalanych budynków]. Dotkneła również wielu przedsiębiorców.

Jak informuje Paweł Szkalej, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS woj.świętokrzyskiego, w zastępstwie rzeczniczki bielskiego ZUSu, przedsiębiorcy z regionu dotknieci skutkami ulewy z 4 czerwca mogą liczyć na pomoc.

- Przy specjalnie oznaczonych stanowiskach  nasi eksperci- doradcy ds. ulg i umorzeń, udzielają wszelkich informacji o możliwych formach pomocy, w tym odroczenia terminu płatności składek lub rozłożenia należności z tytułu nieopłaconych składek na raty – podaje.

- Przedsiębiorcy, którzy borykają się z utratą płynności finansowej, mogą wystąpić do ZUS-u o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie ich na raty. Zawarcie umowy z ZUS niesie wiele korzyści, dzięki którym płatnik składek zyskuje czas na wyjście z trudnej sytuacji- mówi Paweł Szkalej rzecznik prasowy ZUS woj. świętokrzyskiego.

Odroczenie terminu płatności – pomoc dla płatnika

Płatnik składek, który ma trudności z bieżącym opłacaniem składek, może wnioskować o przesunięcie terminu ich płatności. Wniosek o odroczenie przedsiębiorca powinien złożyć najpóźniej w dniu terminu płatności składek. Poza tym dzięki odroczeniu terminu płatności składek przedsiębiorca uniknie konsekwencji dochodzenia należności w postępowaniu egzekucyjnym

Układ ratalny – pomoc dla płatnika

Gdy zaległości są większe i przedsiębiorca nie jest w stanie jednorazowo ich spłacić, to może wystąpić z wnioskiem o rozłożenie zadłużenia na raty. Jeśli przedsiębiorca dodatkowo ma zadłużenie z tytułu kosztów egzekucyjnych, to również może zawnioskować o rozłożenie ich na raty. Po podpisaniu umowy płatnik będzie mógł opłacić zaległe składki w dłuższym terminie, a jeśli prowadzone jest wobec niego przez ZUS postępowanie egzekucyjne, to zostanie ono zawieszone.

Warto dodać że przedsiębiorca, który płaci raty w terminie i w ustalonej wysokości oraz reguluje bieżące składki, może uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek, które potrzebne jest, m.in. w postępowaniach przetargowych.

Wniosek o odroczenie terminu płatności składek czy rozłożenie zadłużenia na raty można składać elektronicznie przez profil PUE ZUS, za pośrednictwem poczty, czy osobiście w placówce ZUS.

Zakres dokumentów, jakie należy dołączyć do wniosku, zawsze ustalany jest indywidualnie i zależy od rodzaju prowadzonej działalności oraz formy opodatkowania.

Telefon kontaktowy do doradcy ds. ulg : 33 825 30 70 do 74, 33 825 30 62.

Adres: Bielsko-Biała, ul. Traugutta 2a. 

Możliwe jest również umówienie się na e-wizytę. Link umożliwiający rezerwacje terminu spotkania:  E-wizyta - ZUS

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: