Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

243 zdarzenia, 175 zalanych budynków

Strażacy podsumowują ostatnie działania (od 3- 4.06.2024 r.) związanych z intensywnymi opadami deszczu na terenie powiatu cieszyńskiego.

 Od godz. 22:00 przedwczoraj (03.06.2024 r.) do godziny 14:00 dnia 04.06.2024 r. na terenie naszego powiatu doszło do intensywnych opadów deszczu. Informowaliśmy Was na bieżąco o odwołanych zajęciach w szkołach , o sytuacji w Pogórzu (zobacz zdjęcia ), stanie rzek (czytaj) czy ogłoszeniu przez Starostę pogotowia przeciwpowodziowego (Tutaj ). Zobaczcie nasze zdjęcia ze Skoczowa  i z Cieszyna .

234 zdarzenia

Jak podsumowali strażacy, łącznie na terenie naszego powiatu odnotowano: 243 zdarzenia:

- 175 zalanych budynków, 19 zalanych dróg, 7 zatkanych przepustów, 42 inne zdarzenia takie jak zalane pola, pożar skrzynki na wieży ratusza, wypadki, kolizje, powalone drzewa, konary, itp. – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie st. asp. Jakub Maciążek.

Zawiązano Sztab Kryzysowy

 Od godz. 7:00 w związku z narastającą ilością zdarzeń Zawiązano Sztab Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie, który zlokalizowany był przy Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Ustroniu.

- Sztab ten odwiedził Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach st. bryg. Damian Legierski. W związku z zagrożeniem zwiększono również stany osobowe na Stanowisku Kierowania oraz w Jednostkach Ratowniczo Gaśniczych. W celu usprawnienia działań zawiązano współpracę z Powiatowym Zarządzaniem Kryzysowym oraz Gminnymi Centrami Zarządzania Kryzysowego – dodaje Maciążek.

Najgorzej w Skoczowie, Ustroniu i Goleszowie

Główne działania związane z silnymi opadami deszczu prowadzone były na terenie gminy Skoczów, Ustroń i Goleszów.

 - Najgorsza sytuacja była w Skoczowie w rejonie ulicy Bielskiej, gdzie na miejscu działania pracowały trzy pompy wysokiej wydajności – 1 z JRG Cieszyn, 1 z JRG Ustroń i 1 z OSP Ustroń-Lipowiec – zauważa rzecznik cieszyńśkiej straży. 

- Wszystkim Strażakom, służbom współpracującym, przedstawicielom samorządów oraz osobom postronnym, które pomogły w walce z żywiołem DZIĘKUJEMY ZA POMOC !! – dziękuje w imieniu strażaków Maciążek.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: