Plener z historią w tle

Miłośnicy fotografii krajoznawczej zrzeszeni w Klubie Fotograficznym ''START'' przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie poniedziałkowe popołudnie 31 marca spędzili wędrując z aparatami w ręku po Czeskim Cieszynie.

Prowadził ich dr Tadeusz Kania, który, jako socjolog, interesuje się historią i relacjami społecznymi w mieście, udzielić więc mógł fotografom wielu ciekawych informacji. Pokazywał takie miejsca, jak siedziba Gestapo w czasie wojny, notabene dziś będąca siedzibą urzędu skarbowego, pomniki w Alejach Masaryka, czeską szkołę muzyczną i dawny polski Dom Ludowy.

Dalej miłośnicy fotografii przeszli na Rynek, a po obfotografowaniu Ratusza udali się mijając polską księgarnię pod polską szkołę podstawową i polskie gimnazjum, a następnie pod dworzec i hotel „Piast”.

Na trasie wędrówki nie zabrakło także takich obiektów, jak mało atrakcyjny architektonicznie, a więc i zdjęciowo, jednak bardzo ważny dla polskiej społeczności na Zaolziu budynek Zarządu Głównego Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej czy budynku „Strzelnicy”.

 Wędrówka zakończyła się w Parku Sikory, skąd część poszła bulwarami Wzdłuż Olzy do Mostu Przyjaźni, część rozeszła się już do domów.

 (indi)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją