Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Plener malarsko – rzeźbiarski w Kończycach

W dniach 9-20 września, w Gościńcu Zamkowym odbywał się Plener malarsko – rzeźbiarski Jego mecenasem i inicjatorem był Stanisław Zorman - artysta z Czech.

- Podobny plener organizowany był w 2004 roku także przez tego Pana - podczas tego wydarzenia na zlecenie właścicieli Gościńca powstała legenda o Zamku - o niewiernej Reginie i Rycerzu Rodrygu – wyjaśnia Marcin Czyż, przedstawiciel organizatora.

W tym roku, do wspólnego tworzenia Zorman zaprosił przyjaciół-  dr. Małgorzatę Maćkowiak - malarkę z ogromnym dorobkiem artystycznym, wieloma odznaczeniami, nagrodami. Warto dodać, że jej prace wystawiane są na wernisażach całego świata.

W „zamkowym” plenerze wzięła udział także Pola Ziemba z Wrocławia - wspaniała artystka, malarka i rzeźbiarka - jej prace oprócz walorów artystycznych maja też zastosowanie funkcjonalne, gdyż można spotkać wiele z jej realizacji w architekturze miasta Wrocławia – wyjaśnia Czyż.

Bardzo ważnym gościem pleneru był wybitny współczesny rzeźbiarz- Stanisław Pietrus z małopolski - lista jego osiągnięć jest bardzo długa, w tym także światowe wystawy i prestiżowe nagrody – opowiada Czyż

Dzięki wspaniałej atmosferze pleneru powstały doskonałe dzieła, które można podziwiać w Zamku w Kończycach Małych. 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-25 14:51:55
krzysztof.mm: hmm...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: