Plażowe granie w Skoczowie

Już po raz szesnasty na boiskach przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie rozgrane zostały Otwarte Mistrzostwa Ziemi Cieszyńskiej w Siatkówce Plażowej (24.05.2015 r.).

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, podobnie  jak w latach poprzednich na turniej przybyło wiele bardzo dobrych  drużyn z południowej części Polski.

Mistrzostwa rozgrywane były systemem „brazylijskim”. Po całodniowych zmaganiach na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna w składzie: Łyczko Kamil, Baca Artur (Rybnik, Jastrzębie) pokonując w finale przedstawicieli z Gorzowa Śl. : Zarankiewicz Mateusz, Ogórek Dawid. Trzecie miejsce zajęła Skoczowska para: Mateusz Łysikowski i  Jakub Macura. Skoczowianie w turnieju ulegli tylko w półfinale, po zaciętym tie-breaku  późniejszym mistrzom turnieju.

Najlepsze drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „WRZOS” działające przy skoczowskim technikum.