Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Plantacja marihuany w Ustroniu

200 nielegalnych krzaków konopi indyjskich zarekwirowali cieszyńscy policjanci kryminalni w jednym z ustrońskich domów.

Cieszyńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który w domu zorganizował plantację konopi indyjskich. - Śledczy zabezpieczyli ponad 200 nielegalnych krzaków w różnej fazie wzrostu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, to ponad 130 tysięcy złotych. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany i teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Podczas realizacji kryminalni odkryli i zabezpieczyli ponad 200 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz 10 gramów gotowego suszu marihuany.

- Nielegalna uprawa znajdowała się w pomieszczeniach piwnicznych domu na terenie gminy Ustroń. To tam zatrzymany mężczyzna, w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, które wynajmował, przy użyciu urządzeń sterujących ogrzewaniem, oświetleniem, oraz wentylacją, kontrolował wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin. Jak się okazało w tym celu kradł również prąd, który był potrzebny do obsługi całego sprzętu związanego z nielegalną działalnością. Policjanci zabezpieczyli oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyku: specjalistyczne lampy, wentylatory i nawozy – dodaje asp. Krzysztof Pawlik.

W wyniku podjętych działań kryminalni do sprawy zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania środków odurzających oraz kradzieży energii elektrycznej. Sąd, na wniosek Prokuratury, aresztował 40-latka. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 8 lat więzienia.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-23 23:18:11
☞☞☞: słowo "plantacja" nabiera w ustach asp. Pawlika nowego znaczenia
2021-06-23 23:43:23
politykier: Cannabis indica
2021-06-24 08:22:50
Szantrapa: Musiał go ktoś podkablować, inaczej te lebry nic by nie odkryli.
2021-06-24 11:19:16
Śmiechu : Mylisz się @szantrapa. Wpadł bo kradł prąd. Na takiej uprawie ludzie wpadają przez szkolne błędy lub są zbyt zuchwali.
2021-06-24 16:52:28
ktoś: Najlepsza wpadka to była w 2019r. jak podczas wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana kamera z helikoptera zarejestrowała uprawę maryśki na dachu budynku i puścili to na wizję :)
2021-06-24 21:38:15
: śmiechu - wpadają nawet nie płotki, drobnica mikroskopijna, handel narkotykami ma się doskonale, kwitnie na olbrzymią skalę, a jest uznawany wciąż za nielegalny bo z tej nielegalności nie tylko mafie ale i politycy dobrze żyją - karanie za uprawę konopi to wstyd i hańba dla tej cywilizacji
2021-06-24 22:17:29
politykier: Zmień dostawcę...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: