Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Planszówki w regionie mają się dobrze

W sobotę (03.08.2019) w Bibliotece Publicznej w Kaczycach odbyła się III edycja imprezy „Kilogranie”, organizowanej przez Kuźnię Mordoru oraz Stowarzyszenie Gier Planszowych Trzech Braci. Tym razem wydarzenie nazywało się „Nocna zmiana”, a organizatorzy zachęcali do przeżycia przygody z grami planszowymi, trwającej do białego rana.

„Nocna zmiana” rozpoczęła się o godzinie 21:00. Na wydarzeniu pojawili się zarówno młodsi entuzjaści gier planszowych (oczywiście pod opieką osób pełnoletnich), jak i amatorzy dobrej zabawy, nieco bardziej zaawansowani wiekiem. Ze strony organizatorów zapewnione były napoje, ciastka oraz oczywiście duży wybór gier planszowych. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, nie jest to ostatnie spotkanie tego typu.

Podczas wydarzenia do wyboru ponad 60 różnego rodzaju gier planszowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – gry umożliwiały zabawę w gronie od dwóch osób, jednak większe grupy znajomych również mogły znaleźć coś dla siebie. Dużą popularnością cieszyły się gry z zaawansowaną fabułą i mechanikami, nad którymi trzeba było spędzić kilka godzin. Organizatorzy wydarzenia również oddawali się przyjemności gry, jednak nie zapominali o uczestnikach – w przypadku, gdy potrzebny był specjalista od danej gry, można było liczyć na wsparcie i pomoc w wielogodzinnej rozgrywce.

Gry planszowe na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskują coraz większą popularność. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które zamiast spędzania czasu przed komputerem, wolą usiąść ze znajomymi i przeżyć wspólną przygodę. Planszówki to również doskonałe rozwiązanie dla rodzin. W zależności od rodzaju gry można dzięki nim ćwiczyć planowanie, logiczne myślenie, skupienie, czy nawet refleks. Oczywiście dla wielu osób przeszkodą mogą być ceny poszczególnych gier, dlatego właśnie spotkania, podczas których udostępniane są gry planszowe, cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Jakie jednak są plany na przyszłość miłośników gier planszowych, którzy organizują spotkania w Kaczycach? - Planujemy dalej się rozwijać, powiększać grono zainteresowanych planszówkami, myślimy o ekspansji na inne miasta, chcielibyśmy kiedyś zorganizować również grę miejską, która jest połączeniem podchodów i escape roomu, pełną zagadek i ukrytych miejsc. Czekamy na nowych graczy i osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu eventów. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu przez profil Stowarzyszenia na Facebooku (link tutaj) – wyjaśnia Paweł Siemek, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-06 12:27:45
Agaa: To fakt, jak przyniosłam planszówki Prawda czy wyzwanie i Pantomima hot na imprezę integracyjną w pracy, wszyscy świetnie się bawili, nawet o dziwo szef się wyluzował :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: