Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Plan odmrażania sportu

Za nami konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister sportu i turystyki Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Poznaliśmy plan odmrażania sportu. Od 4 maja będą otwarte m.in. korty tenisowe oraz orliki.

Pierwszy etap odmrażania rozpoczął się już na początku tego tygodnia, a chodzi o otwarcie parków i lasów. W piątek (24.04), Danuta Dmowska-Andrzejuk przyznała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że plan nowej sportowej rzeczywistości jest już gotowy. Dziś poznaliśmy szczegóły odmrażania sportu.

  • I etap (od 20 kwietnia) – otwarcie parków i lasów
  • II etap (od 4 maja) - infrastruktura sportowa o charakterze otwartym – do 6 osób korzystających (orliki, boiska szkolne, stadiony sportowe, korty tenisowe, strzelnice, tory gokartowe, pola golfowe)
  • III etap – zajęcia sportowe w salach i halach (max. 6 osób), treningi grupowe w sportach zawodowych
  • IV etap – siłownie, kluby fitness, baseny, przywrócenie imprez sportowych do 50 osób w przestrzeni otwartej

Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną uruchomione ostatnie dwa etapy (jak w przypadku odmrażania gospodarki). Premier zapowiedział, iż zależy to od tego, jak potoczy się sytuacja z koronawirusem. - Decyzje o przejściu do trzeciego i czwartego etapu będą również uzależnione od liczby zachorowań, ale także ilości dostępnych łóżek w szpitalach i na oddziałach zakaźnych. Po to, aby mieć pewność, że w przypadku gdyby ta fala przybrała na sile, żebyśmy mogli z powrotem nad nią zapanować - przyznał Mateusz Morawiecki.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-25 15:14:00
onyx155: serio ???????????????????? granice do cholery otwórzcie naprawde bardzo ważne jest pokopanie piłki dla kondycji?????????
2020-04-25 15:29:43
pogromca ciemnoty: Kościoły zamknięte na stałe. Tam jest największa zaraza...czarna.
2020-04-25 15:32:10
pogromca ciemnoty: Siłownie i kluby fitness??? I mam tam chodzić z włosami do kolan?
2020-04-25 15:48:28
pogromca ciemnoty: Dla pogromcy pogromców i cwaniaczków dobrze by zrobiło otwarcie zakładu psychiatrycznego, bo na egzorcyzmy już za późno.
2020-04-25 15:50:32
mannini: Onyx155 wszystko musza odmrażać w swoim czasie. Są ludzie, którzy całe życie poświęcają dla sportu przygotowując się do imprez jak chociażby igrzyska olimpijskie i dla nich każdy dzień bez dostępu do normalnego treningu jest dniem straconym także bardzo dobrze, ze odmrażają sport.
2020-04-25 16:07:49
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Gdy Pan Jezus znajdował się u podnóża Góry Oliwnej, cała rzesza uczniów zaczęła radośnie chwalić i wielbić Boga. Jezus zbliżał się do miasta, by wypełnić największą misję związaną z Jego pierwszym przyjściem na świat – misję wyzwolenia człowieka z mocy śmierci i grzechu. Miał tego dokonać poprzez śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie. W tłumie witających Jezusa byli i tacy, którzy nie rozumieli uczniów chwalących i wielbiących Boga. Namawiali Jezusa, aby ich uciszył. Na to Jezus im odpowiedział: Powiadam wam, że jeśli ci będą milczeć, kamienie krzyczeć będą (Ew. Łuk.19:37-40). Zbliża się czas, kiedy Jezus stanie po raz drugi na Górze Oliwnej. Stanie na niej teraz jako Król i Władca. Jako ten, przed którym pokłoni się każde kolano. Jesteśmy już bardzo blisko tego momentu. Powtarza się sytuacja spod zbocza Góry Oliwnej.
2020-04-25 16:34:20
pogromca ciemnoty: A nie mówiłem? Brać go na oddział schizofrenii i niech się w końcu określi kim chce być: donkiem?, bronkiem?, politykierem?
2020-04-25 16:51:31
romuald.saletra: Romuald Saletra się kłania;)
2020-04-25 21:11:15
św. Patryk: @mannini - "w swoim czasie" to sobie można trenować, a codziennie to każdy musi zarobić na chleb - nie mam nic przeciwko sportowi poza tym, że ta decyzja akurat w tej sytuacji, przy braku swobód dla biznesu, jest idiotyczna - PiS w ten sposób daje igrzyska zamiast chleba
2020-04-26 00:12:37
camel1: Rząd ma gdzieś przedsiębiorców, ludzi pracujących za granicą a wydających pieniądze w PL. Władza teraz będzie biegać za piłką, bo to na dzień dzisiejszy najważniejsze. Nie ludzie którzy muszą utrzymać rodziny, domy, chcą mieć prace, takimi błahostkami nasza władza się nie zajmuje.
2020-04-26 00:18:21
mannini: @św. Patryk czytasz ze zrozumienie, czy rzucasz populizmy? Moja wypowiedź nie dotyczyła sportowców amatorów, którzy normalnie pracują a sport traktują jako pasję, tylko sportowców zawodowców, dla których każdy dzień bez profesjonalnego treningu jest dniem straconym a co za tym idzie zmniejsza szansę na zarobienie na chleb na zawodach do których się przygotowują. Wiem, że nie każdy to rozumie, ale to nie są ludzie, którzy chodzą przez cały rok do pracy, żeby co miesiąc dostać wypłatę, tylko oni cały rok pracują, żeby wystąpić w kilku zawodach i dzięki nim mieć pieniądze.
2020-04-26 00:20:15
mannini: @camel1 jak chodzi o władzę, która biega za piłką to specjalistami w tym byli rudy lis i jego wataha :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: