Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Plan imprez XIX Finału WOŚP w Powiecie Cieszyńskim

Rzeźby serc w śniegu, warsztaty decoupage'u, zabawy z aktorami, licytacje i tradycyjne pokazy ogni sztucznych - XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiada się w regionie bardzo ciekawie. Imprezy przygotowały sztaby z  wszystkich miejscowości Powiatu Cieszyńskiego.

WISŁA
19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie skupiać się na Pl. Hoffa  w godzinach 14:00-20:00. Wolontariusze WOŚP kwestować będą cały dzień w mieście: na wiślańskim rynku, przy wyciągach narciarskich (Soszów, Cieńków, Stożek i Nowa Osada) oraz kościołach, a wieczorem odbędą się koncerty. Imprezę poprowadzi DJ Grzegorz Sobik. Zagrają zespoły "Pogodny Żniwiarz" (godz. 18:30, hard rock) oraz "Druga Strona Lustra" (godz. 15:00, reggae).

Organizatorzy przewidzieli rozrywkę dla całej rodziny: pojawią się zabawy oraz interaktywne gry prowadzone przez aktorów Teatru na Walizkach i Teatru Wagabunda z Krakowa.

Dodatkowe atrakcje: Zapłonie wielkie SERCE (godz. 17:30) oraz ŚWIATEŁKO DO NIEBA (godz. 20:00)

Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą uczestnicy będą rzeźbić serca w śniegu! Przed 20:00 Organizatorzy zapraszają do nadmuchania balonowych serc oraz wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

USTROŃ
Ustroń również ma propozycję z okazji XIX Finału WOŚP. Od rana od godz. 9.00 do 15.00 na ulicach miasta będzie miała miejsce kwesta wolontariuszy na rzecz dzieci ze schorzeniami urologicznymi i nefrologicznymi. Następnie organizatorzy imprezy zapraszają o 17:00 do Sali widowiskowej MDK "Prażakówka" na Koncert Finałowy.
Zagrają w nim: TKZ Music, Antyrama, Silesian Sound System, Underground.
Wystąpią: MDK B-boys, Impuls.
Ponadto odbędą się licytacje gadżetów WOŚP.

CIESZYN
Cieszyński Finał rozpocznie się o godzinie 8:00 szkoleniem dla wolontariuszy, przeprowadzonym z udziałem funkcjonariuszy Policji. O godz. 8:30 przeszkoleni wolontariusze rozpoczną uliczną kwestę. Natomiast już dzisiaj każdy może wirtualnie wcielić się w kwestującego wolontariusza i wziąć udział w internetowej grze zręcznościowej „Łap kasę”, znajdującej się na stronie cieszyńskiego Finału.
Podczas XIX Finału WOŚP każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ zostały przygotowane atrakcje dla odbiorców w różnym wieku: najmłodsi uczestnicy Finału będą mogli aktywnie i kreatywnie spędzić czas w Orkiestrowej Fabryce Zabawy, a ich rodzice w tym samym czasie będą mogli wziąć udział w warsztatach decoupage, pokazie makijażu Oriflame lub sprawdzić swoje umiejętności intelektualne w „Siłowni umysłowej”. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w Maratonie, który już tradycyjnie zostanie przeprowadzony ulicami miasta Cieszyna. Wszystkich sympatyków Orkiestry zapraszamy na Koncert Finałowy, w czasie którego zagrają regionalne gwiazdy, takie jak: Sleepwalkers, De Łindows, Gangway, Tabu.

W przerwach koncertu odbędzie się licytacja złotówkowa, z której dochód zostanie przekazany na konto Fundacji WOŚP. W tym roku wylicytować będzie można m.in. jedno ze zdjęć z kalendarza TS PODBESKIDZIE „Piłkarze i damy " na rok 2011, gadżety WOŚP, typu kubek, koszulki z logo fundacji i wiele innych, karnet 10 wejść na zajęcia grupowe do „Strefy Zdrowia”. Natomiast podczas tradycyjnej licytacji nabyć będzie można ślubną sesję fotograficzną oraz przekazaną przez Ireneusza Jelenia piłkę z podpisami członków klubu AJ – AUXERRE.

Punktem kulminacyjnym będzie Światełko do Nieba, które jak co roku rozbłyśnie o godz. 20:00. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na świecącą machinę „Czy ty też trybisz?”, skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół.

Szczegółowy Program Finału WOŚP w Cieszynie:
8:00 - Szkolenie dla wolontariuszy
8:30 - 20:00 - Kwesta wolontariuszy
13:00 - Wystawa oraz kiermasz prac wykładowców oraz studentów Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie
13:00 - Siłownia umysłowa, czyli kącik zagadek logicznych
13:30 - 16:00 - Orkiestrowa Fabryka Zabawy - kącik dla najmłodszych
13:30 - 16:00 - Warsztaty decoupage
13:30 - Pokaz makijażu Oriflame
14:00 - Maraton "Bieganie nas kręci"
16:30 - Koncert Finałowy z licytacją gadżetów WOŚP
20:00 - Światełko do Nieba i rozstrzygnięcie konkursu "Czy ty też trybisz?"

Wiecej informacji na temat cieszyńskiego finału na stronie: wosp.ox.pl
W ramach XIX Finału WOŚP odbędą się 3 imprezy przedfinałowe, z których dochód zasili konto WOŚP:
5 stycznia 2011 – „WOŚP’owa-lokal-ściepunia-dla dzieciaków!” - Klub Studencki Panopticum. W rytm muzyki: minimal, dubstep, elektro, brejbit, drum&bass, 3tekno
8 stycznia 2011 – Rockowy Koncert w Klubie Panopticum. Zagrają: Profanacja, Prokuratura, Latimeria.
8 stycznia 2011 – koncert w Piwnicy pod Targową. Zagrają m.in.: Silesian Sound, AFS, DJ Wuek, Wilku.

Wszystkie atrakcje podczas XIX Finału będą się odbywać na Wzgórzu Zamkowym i w pomieszczeniach Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

SKOCZÓW

Plan skoczowskiej imprezy przedstawia się trochę skromniej, jednak atrakcji również nie zabraknie. Akcja będzie trwała od godz. 7.00 do zmroku. O 12.00 odbędą się pokazy wojskowe w wykonaniu Góreckiego Oddziału Szturmowego na skoczowskim rynku. W godzinach 16.00-19.00 będzie można posłuchać muzyki rockowej podczas koncertu zespołów Sleepwalkers i Masters of Mind w Teatrze Elektrycznym. O 20.00 odbędzie się tradycyjne "ŚWIATEŁKO DO NIEBA", czyli wystrzał z armaty i pokaz sztucznych ogni na Kaplicówce.

Kontakt i informacje dodatkowe można uzyskać TU. Na stronie skoczowskiego liceum odbywają się już teraz licytacje gadżetów  WOŚP.


ZEBRZYDOWICE
Podczas XIX Finału WOŚP w Zebrzydowicach kwestować będzie 58 wolontariuszy, głównie uczniów szkół z terenu gminy.  Wolontariusze stać będą głównie przed kościołami w Kaczycach, Kończycach Małych, Marklowicach Górnych i Zebrzydowicach. Pieniądze wpłacać można również w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach (ul. Ks. Janusza 21 – przyp. red.), gdzie już od 13-tej rozpocznie się wielkie liczenie.

Wielki finał rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej GOK-u w Zebrzydowicach – w trakcie koncertu finałowego wystąpi dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Zebrzydowicach, Szkoły Podstawowej w Marklowicach Górnych oraz działające przy GOK  zespół Septyma i klub tańca sportowego. Nie zabraknie również licytacji orkiestrowych gadżetów a imprezę zakończy tradycyjnie "Światełko do nieba" o godzinie 20:00.
 

ISTEBNA
W Istebnej uczniowie przygotowali przedstawienie DZIECI-DZIECIOM. Niecodzienne widowisko w wykonaniu dzieci z Trójwsi odbędzie się o godz. 18:00 na hali widowiskowej w Gimnazjum nr 1 w Istebnej.

W programie:

Przedstawienie teatralne "Opowieść wigilijna"
"Mały Koniaków"
"Mali Zgrapianie"
"Mała Jetelinka"

 

zobacz oficjalną zapowiedź finału:

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: