Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piotr Żyła na podium!

Niedzielne (01.10.2017) zawody Letniego Grand Prix w austriackim Hinzenbach zakończyły się sukcesem polskich skoczków. Zwycięstwo w konkursie odniósł Dawid Kubacki, a zaraz za nim uplasował się Piotr Żyła.

Pierwsza seria nie wskazywała, żeby dzisiaj miano odegrać “Mazurka Dabrowskiego”. Kubacki po pierwszym skoku zajmował piąte miejsce, a Żyła zajmował ósmą lokatę. Do serii finałowej awansowało jeszcze czterech polskich skoczków – Kamil Stoch, Maciej Kot, Jakub Wolny oraz Stefan Hula. Krzysztof Miętus zakończył zmagania na pierwszej serii.

W swoich drugich próbach, Kubacki i Żyła, pokazali siłę. Najpierw zawodnik WSS Wisła skoczył 92,5 m, a jego kolega z kadry wylądował dwa metry dalej. Na biało-czerwonych nie było mocnych i to oni stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Trzecie miejsce zajął Roman Koudelka.

We wtorek czekają nas ostatnie zawody Letniego Grand Prix. Skoczkowie będą rywalizować w Klingenthal. Liderem cyklu, po konkursie w Hinzenbach, znowu jest Kubacki, który ma 47 punktów przewagi nad drugim Anze Laniskiem. Żyła zajmuje siódme miejsce.

Letnie Grand Prix w Hinzenbach

1. Dawid Kubacki 251,9 pkt.

2. Piotr Żyła 246,3 (WSS Wisła)

3. Roman Koudelka 246

5. Stefan Hula 241,6

7. Maciej Kot 238,7

24. Jakub Wolny 222,1

25. Kamil Stoch 221,1

41. Krzysztof Miętus 103,3


W weekend zwieńczono Letni Puchar Kontynentalny, który zakończył się ostatecznym zwycięstwem Klemensa Murański. W Klingenthal rywalizowało również dwóch zawodników wiślańskiego klubu – Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek.

Oba konkursy nie były po myśli Polaków. W sobotę punktował  jedynie Murańka (12. miejsce). Ani Zniszczoł, ani Wąsek nie dali rady awansować do rundy finałowej. Z kolei w niedzielnych zmaganiach znowu punktował Murańka (9.), a do niego dołączył Zniszczoł, który zajął 26. miejsce.

 

Andrzej Poncza

źródło:
dodał: AP

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-02 14:34:41
STEVEabc: Proszę poprawić datę. 10.01.2017. mało prawdopodobne, by się odbyły zawody Letniego Grand Prix. Przecież w tym czasie panuje zima.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: