Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piorun przyczyną pożaru

W niedzielę (28.07.2019) do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Cieszyńskiej w Mnichu. W wyniku uderzeniem pioruna, który trafił w budynek, zapaliło się poddasze. Na szczęście ta część domu nie była zamieszkała, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.07.2019) na ulicy Cieszyńskiej w Mnichu. Zgłoszenie wpłynęło około godziny 22. Już po chwili na miejscu pojawiło się kilka zastępów jednostek OSP oraz JRG Skoczów. W działaniach brało również udział Pogotowie Energetyczne — okazało się, że na skutek wyładowania atmosferycznego, które uderzyło w komin budynku, doszło do pożaru na niezamieszkałym poddaszu. Ogień trawił ocieplenie oraz elementy konstrukcyjne, panowało silne zadymienie. Do budynku wprowadzono rotę zabezpieczoną w Aparaty Ochrony Układu Oddechowego z jedną linią gaśniczą, ustalono, iż w momencie powstania pożaru w budynku nikt nie przebywał, ewakuowano cztery osoby, które swoimi siłami próbowały opanować ogień. Nikt nie wymagał pomocy medycznej. W budynku odłączono dopływ energii elektrycznej oraz gazu. W dalszej części działań na miejsce dojechały po dwa zastępy z OSP Chybie i JRG Skoczów, a także pogotowie energetyczne. Do zadań strażaków należało sprawdzenie całego budynku przy pomocy kamery termowizyjnej, usunięcie spalonych oraz nadpalonych elementów ocieplenia, oraz dokładne dogaszenie pożaru. Działania zakończono chwilę przed północą, po czym zastępy powróciły do bazy – relacjonują strażacy z OSP Mnich.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-29 20:54:55
krzysztof.mm: "wprowadzono rotę zabezpieczoną w Aparaty Ochrony Układu Oddechowego" - o Matko Boska
2019-07-30 21:25:41
Herr Flick: Krzysiek, czy Ty aby na pewno się dobrze czujesz? Masz świadomość o jaką rotę chodzi w tekście? Żart rzeczywiście górnolotny. Boki zrywać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: