Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z marihuaną na dworcu?

W sobotę (27.07.2019) znów interwencję odnotowali Strażnicy Miejscy, pełniący służbę na posterunku stałym na terenie cieszyńskiego dworca przesiadkowego. Jak poinformowali przedstawiciele cieszyńskiej SM, doszło tam do zatrzymania osób, które posiadały substancje niedozwolone.

- 27 lipca strażnik, pełniący służbę na posterunku stałym dworca przesiadkowego, podczas obserwacji monitoringu, zauważył dwóch mężczyzn, którzy palili wyroby tytoniowe w rejonie peronu dworca — w miejscu objętym zakazem palenia. Strażnik, udając się na miejsce w celu przeprowadzenia kontroli, poczuł dziwną woń, która wskazywałaby na to, że mężczyźni mogli palić substancje niedozwolone. Mężczyźni przekazali strażnikowi, że "palili medyczną marihuanę". Mężczyźni zostali wylegitymowani, a dyżurny Komendy Straży Miejskiej wezwał na miejsce patrol interwencyjny – relacjonują przedstawiciele cieszyńskiej Straży Miejskiej.

Jak się okazuje, podczas prośby o okazanie swoich bagaży, ujawniono woreczek z zawartością zielonego suszu. Na miejscu pojawił się patrol policji i w efekcie jeden z mężczyzn został zatrzymany i przewieziony na posterunek policji. W tym przypadku mężczyzna z pewnością może spodziewać się poważniejszych konsekwencji niż palenie w miejscu niedozwolonym. Rozbieżność w karach jest jednak dosyć spora. Za samo zapalenia papierosa w miejscu niedozwolonym, prawdopodobnie mężczyzna musiałby liczyć się z mandatem wysokości kilkudziesięciu złotych. W tym przypadku, za posiadanie substancji niedozwolonych może grozić mu nawet 3 lata.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-29 19:46:44
krzysztof.mm: młodzi do więzienia, ciemny lud bije brawo
2019-07-29 20:13:21
donekT: krzysztof.mm nawet dopomina się bis!
2019-07-29 21:03:43
utopiec: Ile kg. tego było? Nie podano.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: