Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piłkarskie zmagania na boisku LKS Victoria Hażlach

W sobotę (15.06) w Hażlachu odbył się pierwszy turniej piłkarski Victoria Hażlach Cup. W wydarzeniu wzięło udział 8 drużyn – z Polski i z Czech. Zmagania na boisku zakończyły się wyłonieniem zwycięzców i wręczeniem nagród – ufundowanych m.in. przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn – to 2 drużyny Victoria Hażlach, 2 drużyny MKF Karvina, GKS Jastrzębie, Odra Centrum, UKS Cieszyn i Zamek Grodziec. Rozgrywki toczyły się równolegle na dwóch boiskach, a w kilkunastominutowych meczach każda drużyna zmierzyła się z wszystkimi rywalami. Wśród młodych piłkarzy wyłoniono najlepszego strzelca (Dawid Zieliński) oraz najlepszego bramkarza (Tobiasz Bojarski).

Najlepszą drużyną zawodów okazała się Odra Centrum. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze – drużyna Victoria Hażlach 1. Trzecie miejsce zajęła pierwsza drużyna z Karwiny. Tuż za podium znaleźli się zawodnicy z GKS Jastrzębie. Kolejne miejsca zajęli: Druga drużyna z Karwiny, Zamek Grodziec, UKS Cieszyn i druga drużyna Victorii Hażlach.

Rywalizacja była połączona z piknikiem – na zawodników w przerwie czekały posiłki oraz przekąski, takie jak wata cukrowa, czy popcorn. Kibice mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej oraz atrakcji dla najmłodszych.

Victoria Hażlach Cup to pierwsza edycja turnieju dla drużyn młodzieżowych, jednak zgodnie z zapowiedziami organizatorów – nie ostatnia – po raz pierwszy organizowaliśmy taki turniej, jednak chcemy, aby stał się wydarzeniem cyklicznym. Dotychczas Victoria Hażlach jedynie brała udział w tego typu turniejach wyjazdowych, pierwszy raz zostaliśmy gospodarzami – mówiła Katarzyna Wijas z LKS Victoria Hażlach.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: