Piłkarski weekend za nami (31.08 - 1.09)

Co wydarzyło się na boiskach piłkarskich w naszym regionie? Z pewnością warto odnotować historyczne zwycięstwo Goleszowa w Okręgówce. Niedosyt odczuwają w Ustroniu i Skoczowie, a w zupełnie odmiennych nastrojach są piłkarze Błyskawicy Drogomyśl oraz Tempa Puńców.

IV liga, 4. kolejka

To nie był zbyt udany weekend dla drużyn z naszego regionu. Kuźnia miała już swojego rywala na łopatkach, gdyż po bramkach Maksymiliana Wojtasika oraz Adriana Sikory prowadziła 2:0. Jednak piłkarze Unii Książenice, w niecały kwadrans, zdołali trzykrotnie pokonać Bartosza Sekułę, dzięki czemu zepchnęli Kuźnię z pozycji lidera. O pechu mogą mówić również zawodnicy Beskidu Skoczów, którzy byli bliscy sięgnięcia punktu w starciu z Goczałkowicami Zdrój, ale gospodarze zadali cios w doliczonym czasie gry i sięgnęli po zwycięstwo.

Okręgówka, 5. kolejka

Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Błyskawicy Drogomyśl, którzy po wygranej w Milówce awansowali na pozycję wicelidera Okręgówki (tabelę otwiera Orzeł Łękawica - przyp. red.). Głównym bohaterem, spośród podopiecznych Krystiana Papatanasiu, okazał się strzelec trzech bramek - Daniel Krzempek. Po trzy punkty sięgnęli także piłkarze z Puńcowa. Tempo pozostaje jedyną drużyną w lidze, która jeszcze nie poniosła porażki. Podopieczni Wojciecha Gumoli, podobnie jak ww. piłkarze Błyskawicy, również zanotowali awans w tabeli i aktualnie plasują się na trzeciej pozycji.

A klasa, 5. kolejka

5,9 - tyle wyniosła średnia strzelonych bramek na jedno spotkanie w skoczowskiej A klasie. Najwięcej goli - 11 - widzieli kibice, którzy wybrali się na mecz Iskry z Orłem Zabłocie. Piłkarze Iskrzyczyna, po zmianie stron, musieli odrabiać dwubramkową stratę, ale powiodło im się to jeszcze w pierwszej części spotkania, a później zdołali przechylić zwycięstwo na swoją korzyść. Pierwsze zwycięstwo odniosła Victoria Hażlach. Beniaminek, w starciu z Brenną, okazał się bezlitosny w końcówkach. Tuż przed przerwą wyrównał Krzysztof Oleszczuk, a Marcel Adamek zdobył zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

B klasa, 2. kolejka

Z pierwszej wygranej radowali się piłkarze Kaczyc. GKS, w derbowym starciu z rezerwą Błyskawicy Kończyce Wielkie, przegrywał po ponad godzinie gry. Jednak ostatnie pół godziny to koncert strzelecki w wykonaniu gospodarzy, którzy zdobyli aż pięć bramek. Z kolei kompletem punktów, po dwóch kolejkach, mogą się pochwalić zawodnicy CKS-u. Ireneusz Jeleń i spółka trzykrotnie przegrywała w starciu z Górkami Wielkimi, ale za każdym razem zdołała odpowiedzieć, a ostatecznie sięgnęła po trzy oczka.

LKS Strażak Dębowiec - TS 1909 Piast Cieszyn II 3:4
LKS Spójnia Górki Wielkie - CKS Piast Cieszyn 3:5
MKS Promyk Golasowice - LKS Ochaby 96 0:2
GKS Kaczyce - LKS Błyskawica Kończyce Wielkie II 5:2