Piłkarski weekend za nami (24-25.08)

Spore grono kibiców oczekiwało na start skoczowskiej B klasy, a to ze względu na występy nowego zespołu - Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast - oraz na grę byłego reprezentanta Polski, Ireneusza Jelenia. Piłkarze z Drogomyśla świętowali trzecią wygraną z rzędu, a o sporym niedosycie mogą mówić skoczowscy kibice.

IV liga, 3. kolejka

Brak emocji? Z pewnością nie w Skoczowie, gdzie Beskid podejmował Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Kamila Sornata, po pół godzinie gry, musieli odrabiać dwubramkową stratę, ale to udało im się w drugiej połowie, kiedy nie tylko zmazali przewagę gości, ale jeszcze wyszli na prowadzenie, 4:2. Jednak gospodarzom zabrakło zimnej krwi i w doliczonym czasie gry dwukrotnie inkasowali i zespoły podzieliły się punktami. Natomiast końcówka meczu poszła po myśli ustronianom, którzy po bramce Adriana Sikory z 93. minuty zainkasowali, trzeci w tym sezonie, komplet punktów i nadal utrzymują się na czele IV ligi.

Okręgówka, 4. kolejka

Skromne zwycięstwa odnieśli piłkarze Błyskawicy Drogomyśl oraz TS 1909 Piast Cieszyn. Podopieczni Krystiana Papatanasiu okazali się skuteczniejsi od Spójni Zebrzydowice - 1:0 - a beniaminek Okręgówki, takim samym rezultatem, poradził sobie z Podhalanką Milówka. Wyjazd do Rajczy nie będą mile wspominać piłkarze Goleszowa, którzy inkasowali aż dziewięć goli.

A klasa, 4. kolejka

W hicie kolejki lepsi okazali się piłkarze Pogórza, którzy pokonali rezerwę Beskidu Skoczów. Lider pozostaje jedyną drużyną z kompletem punktów. Gospodarzy poprowadził do zwycięstwa Michał Czakon, który zdobył dwie bramki, a w sumie ma ich na koncie już siedem. Sporo bramek widzieli kibice, którzy wybrali się na mecz Olzy Pogwizdów. Podopieczni Dariusza Kłody zanotowali aż sześć trafień, a Nierodzim, pomimo że ma punkt w dorobku, ma najgorszą defensywę w lidze - beniaminek inkasował aż 24 gole.

B klasa, 1. kolejka

Udaną inaugurację mają za sobą piłkarze Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast, którzy odnieśli wysokie zwycięstwo w starciu z Kaczycami. W rolę głównego bohatera wcielił się Ireneusz Jeleń. Były reprezentant Polski zanotował cztery trafienia. Do gry przystąpiła także rezerwa TS 1909, ale ci nie zdołali ugrać nawet jednej połowy, gdyż stan boiska, po obfitym deszczu, nie pozwalał kontynuować spotkania.

CKS Piast Cieszyn - GKS Kaczyce 5:0 FOTOREPORTAŻ
LKS Błyskawica Kończyce Wielkie II - MKS Promyk Golasowice 2:1