Piłkarski weekend za nami (21.08.2017)

W sobotę i niedzielę na boiskach piłkarskich w naszym regionie rozegrano spotkania ligowe. Po raz pierwszy do gry przystąpiły zespoły z B klasy, a w A klasie już tylko trzy drużyny pozostały bez straty punktu. Z kolei w Okręgówce największym zwycięstwem w kolejce mogą pochwalić się piłkarze Puńcowa.

IV liga Śląska
Kuźnia Ustroń i Beskid Skoczów po porażkach w pierwszej kolejce, odnieśli tym razem zwycięstwa. Ci pierwsi pokonali MKS Lędziny 4:1. Skoczowianie podobnym rezultatem wygrali z KS Decor Bełk - 3:1. Z kolei porażkę zanotowali piłkarze Jasienicy, którzy ulegli na własnym terenie z Goczałkowicami.

Okręgówka

Najwyższe zwycięstwo w 3. kolejce odniósł Tempo Puńców. Po dwóch bramkach Jakuba Legierskiego oraz Alana Pastuszaka gospodarze pokonali u siebie, ostatnie w tabeli, Wilkowice. Piłkarzy z Puńcówa czeka poważniejszy sprawdzian w tę sobotę, gdyż zagrają na wyjeździe z liderem, Chybiem. Cukrownik w spotkaniu z Orłem Łękawica długo nie potrafił zdobyć bramki. Goście dopięli swego dopiero w 80. minucie, a konkretnie Rafał Szczygielski.

A klasa Skoczów
W A-klasie za nami już trzecia kolejka. Warto odnotować pierwsze potknięcie cieszyńskiego Piasta. Podopieczni Marka Bakuna pomimo prowadzenia 2:0, zremisowali u siebie z zespołem z Brennej. Na razie świetnie spisuje się drugi beniaminek tych rozgrywek, Orzeł Zabłocie. Wicemistrz B klasy z poprzedniego sezonu, wygrał wszystkie trzy spotkania, a ich bilans wynosi 21:3. Oprócz Zabłocia, punktów nie stracili dotąd także piłkarze z Pogwizdowa oraz Bąkowa.

B klasa Skoczów
Spadkowicz, czyli zespół LKS Pogórze, pokonał w inauguracyjnym meczu LKS Victorię Hażlach. Gościom w wygraniu pomogła gra w przewadze od 24. minuty, kiedy jeden z piłkarzy gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 4:0 dla Pogórza. Sporo działo się w samych końcówkach spotkań. Pierściec uratował remis z drugą drużyną z Kończyc Wielkich, strzelając dwie bramki już w doliczonym czasie gry. Również piłkarze Iskry Iskrzyczyn zdobyli gola po upłynięciu regulaminowych, 90 minutach. Jednak w ich przypadku ten gol dał im trzy punkty.