Piłkarski weekend za nami

Co przyniósł nam ten weekend? Niestety, piłkarze Beskidu Skoczów żegnają się z IV ligą, a Pogórze wywalczyło awans do A klasy. Niektóre kluby miały sporo szczęścia, iż rozegrały swe mecze w sobotę, gdyż po niedzielnych ulewach stan niektórych boisk pozostawiał wiele do życzenia.

IV liga, 29. kolejka

To nie był szczęśliwy weekend dla fanów Beskidu Skoczów i Kuźni Ustroń. Ci pierwsi przegrali, u siebie, z MKP Odrą Wodzisław Śląski aż 1:7, choć prowadzili od 24. minuty, po bramce Krzysztofa Surowskiego. Niestety, porażka oznacza, że podopieczni Kamila Sornata nie dadzą rady już opuścić strefy spadkowej i w przyszłym sezonie będą występować o klasę niżej, czyli w Okręgówce. Wciąż nie wiadomo, w której lidze będą grać ustronianie. Kuźnia wywiozła tylko punkt z Bielska-Białej. Beniaminek IV ligi ma tyle samo punktów co Spójnia Landek i druga drużyna Podbeskidzia. Na niekorzyść piłkarzy Matuesza Żebrowskiego przemawia fakt, iż mają gorsze wzajemne mecze z obiema drużynami.

Okręgówka, 28. kolejka

Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Tempa Puńców. Jednak podopieczni Sławomira Macheja pozostają na piątym miejscu, gdyż wygraną świętowali też zawodnicy Wisły, która jest w czwarta. Wysoką porażkę ponieśli piłkarze z Zebrzydowic. Co prawda, w 7. minucie Krystian Strach wyprowadził Spójnię na prowadzenie, ale później strzelali już tylko zawodnicy z Bestiwny, którzy ostatecznie wygrali 5:1.

LKS Leśna - Góral Żywiec 1:0
LKS Pasjonat Dankowice - RKS Cukrownik Chybie - mecz przełożony na 6 czerwca, z powodu złego stanu boiska

A klasa, 24. kolejka

Hit pełen emocji. W spotkaniu Kończyc Małych z Zabłociem padło aż pięć bramek. Lider A klasy dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale za każdym razem piłkarze Orła zdołali odpowiedzieć. Ale na trafienie Rafała Górczyńskiego, z 90. minuty, zabrakło im już na to czasu i trzy punkty zostały w Kończycach Małych, które wciąż pozostają na pozycji lidera. Ale ich przewaga nad drugim Goleszowem nadal wynosi tylko punkt, gdyż Sportkontakt nie pozwolił sobie na potknięcie w Pogwizdowie.

B klasa, 20. kolejka

LKS Pogórze zagwarantował sobie, po rocznej nieobecności, powrót do A klasy. Beniaminek, choć przegrał w Istebnej, zapewnił sobie awans, dzięki porażce Górek Wielkich, które były ostatnią drużyną mogącą zagrozić Pogórzu. Spójnia poniosła wysoką porażkę w Hażlachu – 0:4. Piłkarze Victorii mogą mówić o szczęściu, iż rozgrywali swój mecz w sobotę, gdyż po niedzielnej ulewie, ich boisko nie nadawało się do gry.

KS Nierodzim Ustroń - MKS Promyk Golasowice 1:1
LKS Victoria Hażlach - LKS Spójnia Górki Wielkie 4:0
UKS APN Góral Istebna - LKS Pogórze 3:2
LKS Błyskawica Kończyce Wielkie II - LKS Iskra Iskrzyczyn - mecz przełożony na 6 czerwca, z powodu złego stanu boiska