Piłkarski weekend za nami

W sobotę świętowali nie tylko w Madrycie, po tryumfie w Lidze Mistrzów, ale i w Czechowicach-Dziedzicach. Podopieczni Piotra Mrozka zapewnili sobie mistrzostwo w Okręgówce, dzięki czemu uzyskali przepustkę do gry w IV lidze.

IV liga, 27. kolejka

Punkt, a mogły być trzy. Piłkarze Beskidu Skoczów zremisowali z Lędzinami, choć dwukrotnie obejmowali prowadzenie w spotkaniu. Dla skoczowian obie bramki zdobył Krzysztof Surawski. Podopieczni Kamila Sornata byli bliscy zwycięstwa, ale w 85. minucie do wyrównania doprowadził Patryk Bajor. Piłkarze Beskidu mają czego żałować, gdyż ewentualna wygrana pozwoliłaby im opuścić ostatnie miejsce i przybliżyć się ku miejscom gwarantującym utrzymanie w lidze. Tylko punkt dzieli Kuźnię Ustroń od strefy spadkowej. Piłkarze Mateusza Żebrowskiego ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem ulegli na boisku wicelidera, Decoru Bełk.

Okręgówka, 27. kolejka

Poznaliśmy mistrza Okręgówki. Niespodzianki nie ma, bo trofeum wpadnie w ręce piłkarzy z Czechowic-Dziedzic. MRKS pokonał, w hitowym spotkaniu tej kolejki, wicelidera z Drogomyśla. Dla Błyskawicy to pierwsza porażka w tym roku. Zwycięzcy, inkasując trzy punkty, zapewnili sobie awans do IV ligi, do której wrócą po pięcioletniej przerwie. W Puńcowie padła wygrana, którą na długo zapamiętają tamtejsi kibice. Tempo pokonało Leśną aż 8:0 (!).

A klasa, 22. kolejka

Ciekawy przebieg miało spotkanie w Cieszynie, do którego przyjechali piłkarze z Goleszowa. Gospodarze prowadzili do przerwy, po bramce Rostislava Grosa. Ale po zmianie stron skuteczniejsi okazali się goście. Dzięki trafieniom Jakuba Wiśniowskiego i Damiana Strządały, Sportkontakt wywiózł cenne trzy punkty. Na czele wciąż Kończyce Małe, ale ich przewaga nad Goleszowem zmalała do jednego punktu.

B klasa, 19. kolejka

Feta odłożona. Piłkarze Pogórza mogli w niedzielę zapewnić sobie awans do A klasy, ale na drodze stanęli im Błękitni. Pierściec może odczuwać niedosyt po tym spotkaniu, gdyż trzykrotnie wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem spadkowicz zdołał radę wyrównać. W Pogórzu feta odłożona, gdyż Górki Wielkie pokonały Nierodzim. Spójnia wciąż ma matematyczne szanse na awans. Musi wygrać ostatnie dwa mecze i wierzyć, że Pogórze przegra wszystkie spotkania do końca sezonu. Szanse na taki scenariusz są raczej nikłe, ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe.

LKS Iskra Iskrzyczyn - UKS APN Góral Istebna 1:4
MKS Promyk Golasowice - LKS Błyskawica Kończyce Wielkie II 1:1
LKS Spójnia Górki Wielkie - KS Nierodzim Ustroń 3:1
LKS Rudnik - LKS Victoria Hażlach 1:3