Piłkarski weekend trwa

Znamy juz część wyników 11 Kolejki Bielskiej Okręgówki oraz skoczowskiej A-Klasy. Zapraszamy do relacji z niektórych spotkań przygotowanych przez nasz serwis partnerski beskidzkapilka.pl

RKS Cukrownik Chybie - LKS Bestwina - 4:1
Bezlitosny Cukrownik
- Czwarte kolejne zwycięstwo zanotowała drużyna Cukrownika Chybie. Kolejnym rywalem który nie zdołał zatrzymać rozpędzonych Chybian był LKS Bestwina. W pierwszej połowie zespół Cukrownika zdołał tylko raz pokonać bramkarza gości, apogeum strzeleckim umiejętności gospodarzy nastąpiło w ostatnich 15 minutach gdy padły aż trzy bramki którymi podzielili się Szczygielski z Karnego oraz dwukrotnie Zygma. Pokonując rywali Cukrownik zbliżył się do drużyn które posiadają już kilkunastu punktową przewagę nad strefą zagrożoną spadkiem.

LKS Błyskawica Drogomyśl - LKS Pasjonat Dankowice - 1:4

LKS Drzewiarz Jasienica - LKS Zapora Porąbka - 8:1
Kanonada w Jasienicy
- Z dużą nawiązką odbili sobie podopieczni Roberta Sołtyska porażkę w Radziechowach deklasując spadkowicza z IV ligi - Zaporę Porąbka aż 8:1. Drużyna gospodarzy bardzo poważnie potraktowała mecz i już w pierwszej połowie gracze z Jasienicy zaaplikowali gościom cztery bramki. W drugiej części Zapora zdołała zdobyć bramkę honorową jednak wynik 1:8 przy poprzednim wyjazdowym wyniku 1:10 nie napawa zbyt optymistycznie przed kolejnymi spotkaniami. Drzewiarz awansowała na miejsce trzecie odrabiając dwa punkty do lidera, który to stracił punkty w Puńcowie.

GKS Morcinek Kaczyce - LKS Skrzyczne Lipowa - 5:2
Planowy pogrom w Kaczycach Zespół Skrzycznego Lipowa do Kaczyc udał się z cichym zamiarem przerwania passy 8 kolejnych porażek, jednak Kamil Adamek już w 14 minucie rozwiał wszystkie wątpliwości zdobywając drugą bramkę w spotkaniu. W przeciągu 90 minut super snajper z Kaczyc zdobył cztery bramki i z siedemnastoma oczkami na swoim koncie pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Goście zdołali odpowiedzieć dwoma bramkami w 81 i 83 minucie jednak to za mało by na ciężkim terenie w Kaczycach zdobyć punkty. Morcinek przesunął się na czwarte miejsce w tabeli, Skrzyczne wciąż ją zamyka z jedynymi 3 punktami.

LKS Tempo Puńców - LKS Radziechowy - 1:1
Lider na remis - Podziałem punktów zakończyło się spotkanie w Puńcowie gdzie zawsze groźne Tempo podejmowało zespół LKS Radziechowy. Gospodarze w 10 minucie objęli prowadzenie po strzale Morysa, goście odpowiedzieli już w 24 minucie a zdobywcą bramki która ostatecznie jak się okazało dała punkt gościom był Tomasz Talik. Zespół z Radziechów utrzymał prowadzenie w lidze jednak jego przewaga na Pasjonatem stopniała do jednego zaledwie punktu. Gospodarze pojedynku spadli na miejsce ósme.

TS Koszarawa Żywiec - KS Spójnia Landek - 2:1
Koszarawa odrabia - Zwycięstwem Koszarawy Żywiec zakończyło się spotkanie ze Spójnią Landek. Już w 9 minucie na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Damian Ficek, drużyna gospodarzy miała chwilę wcześniej rzut karny którego jednak nie wykorzystała. Druga połowa to podwyższenie wyniku przez Dobranowskiego Marcina w 51 minucie, chwilę później wynik spotkania ustalił Kamil Sekuła. W 79 minucie spotkania Dominik Zieliński nie wykorzystał rzutu karnego marnując szansę na wyrównanie stanu spotkania. W końcówce spotkania czerwoną kartkę otrzymał Bogusław Sala jednak nie miało to już znaczenia dla przebiegu spotkania.

Pozostałe spotkania zostaną rozzegranę w niedzielę 09.10.2011o godz. 15:00
LKS Wisła Strumień - LKS Wilamowiczanka Wilamowice
KP Beskid 09 Skoczów - pauzuje

A- Klasa (podokręg Skoczów)
KS Kuźnia Ustroń - LKS Błyskawica Kończyce Wlk - 4:1
Kuźnia po raz trzeci
. Trzecie kolejne zwycięstwo Kuźni Ustroń. Po odpadnięciu z Pucharu Polski drużyna z Ustronia wydaje się być nie do zatrzymania po dwóch zwycięstwach po 2:0 z LKS Pogórze oraz Spójnią Górki Wielkie, w sobotnie popołudnie Kuźnia pokonała gości z Kończyc Wielkich 4:1. Dwie bramki zdobył Robert Madzia i powoli dogania Marcina Pieche ze Spójni Górki Wielkie w klasyfikacji strzelców.
W drugiej połowie po jednej bramce dołożyli Mieczysław Sikora z karnego oraz Seweryn Bujok który najlepiej się odnalazł w zamieszaniu pod bramką Błyskawicy i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Dla gości honorową bramkę w 44 minucie spotkania zdobył Krzysztof Kwik który nie dał szans Sztefkowi w sytuacji sam na sam. Kuźnia z dorobkiem 22 punktów awansowała na miejsce trzecie wykorzystując drugą z rzędu porażkę Spójni Górki Wielkie.

TS Mieszko-Piast Cieszyn - LKS Spójnia Górki Wielkie - 3:1
Sinusoida Piasta.
 Po laniu jakie sprezentowało Pogórze drużynie Piasta u siebie. Zespół z Cieszyna do meczu z Górkami przystąpił maksymalnie skoncentrowany ze świadomością faktu że nie może sobie już pozwolić na stratę punktów. Goście po przegranym meczu u siebie z Kuźnią do Cieszyna zamierzali przyjechać i zdobyć komplet punktów który pozwoliłby im utrzymać trzecią lokatę w lidze. Rzeczywistość jednak była o wiele łaskawsza dla gospodarzy pojedynku którzy zdobywając trzy bramki zainkasowali również komplet punktów. Piast zbliżył się do Spójni na kolejne 3 punkty i zajmując piąte miejsce w tabeli powoli zbliża się do czołówki. Górki muszą się pogodzić po dwóch kolejnych porażkach ze spadkiem na miejsce czwarte.