Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pilch zostaje w kraju

Gdzie podziała się forma Tomasza Pilcha? Pytanie, które nurtuje niemal wszystkich kibiców skoków narciarskich w naszym kraju. 19-latek wystąpił w tym sezonie w 11 konkursach Pucharu Kontynentalnego, ale ani razu nie umieścił się w czołowej „30”. Zawodnik WSS nie został powołany na najbliższe zmagania PK w Brotterode – uda się do Szczyrku, gdzie będzie rywalizował w LOTOS Cup.

Wygrane dwa konkursy, zgromadzonych blisko 600 punktów oraz zakończenie Pucharu Kontynentalnego w czołowej „10” – to sukcesy Tomasza Pilcha z sezonu 2017/18. Niestety, zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego nie potrafi nawiązać do tych wyników, a jego forma z bieżącego sezonu mocno rozczarowuje.

- Zostanie w Polsce i weźmie udział w zawodach LOTOS Cup – przyznał Maciej Maciusiak w rozmowie dla Sport.pl. Decyzja szkoleniowca kadry B nie dziwi, gdyż Pilch wystąpił w dotychczasowych 11 konkursach Pucharu Kontynentalnego i ani razu nie zdołał uplasować się w czołowej „30”.

Do Brottedrode, gdzie w najbliższy weekend odbędą się konkursy PK, uda się pięcioosobowa kadra, a w niej znaleźli się: Paweł Wąsek, Stefan Hula, Maciej Kot, Adam Niżnik oraz Kacper Juroszek, który podczas ostatniego konkursu w Planicy osiągnął życiowy sukces, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-05 12:30:41
Tustela: Chyba mu będzie musiał wujek Adam zadek przetrzepać bo być może mu sodówka za bardzo do głowy uderza, a tak to może jeszcze z niego co może być i trener Szturc sie raczej zna to go raczej treningiem nie zarznył....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: