Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pilch z koronawirusem, nie wystąpi w Szwajcarii

Tomasz Pilch (na zdj.), który w ubiegłym roku sięgnął po tytuł mistrza Polski, nie bronił wczoraj złotego medalu na Wielkiej Krokwi. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zrezygnował w występu z powodu choroby.

Tomasza Pilcha zabrakło we wczorajszym konkursie mistrzostw Polski w Zakopanem, w którym miał bronić złotego medalu. 21-latek zrezygnował z występu, ponieważ źle się czuł.

- Tomasz Pilch nie wystartował w MP i nie znalazł się w składzie na najbliższe zawody międzynarodowe ze względu na pozytywny wynik testu na Covid-19. Zawodnik źle się czuł przed MP. Wykonany został test antygenowy, który dał wynik pozytywny. Ten wynik potwierdził również test PCR – czytamy na oficjalnym fanpage’u Polskiego Związku Narciarskiego. - Niestety, test na COVID-19 dał wynik pozytywny. Te święta będą dla mnie inne, niż zazwyczaj. Życzę wszystkim zdrowych, wesołych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych. Uważajcie na siebie i bezpiecznie spędźcie ten czas - przyznał Pilch za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To oznacza, że 21-latka nie zobaczymy w najbliższych konkursach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, które zaplanowano po przerwie świątecznej (27-28.12). Wśród powołanych do Szwajcarii nie brakuje zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego:

  • Stefan Hula
  • Aleksander Zniszczoł
  • Maciej Kot
  • Jan Habdas
  • Kacper Juroszek
  • Klemens Murańka
  • Arkadiusz Jojko

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-24 13:25:22
miriam11: Zdrowych i pogodnych świąt BOŻEGO NARODZENIA wszystkim forumowiczą życzy miriam :-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: