Pilch powołany na TCS!

Stefan Horngacher, trener polskich skoczków, podał skład na, rozpoczynający się 30 grudnia, 66. Turniej Czterech Skoczni. Wśród powołanych, na niemiecko-austriackie zawody, nie zabrakło Tomasza Pilcha (WSS Wisła), lidera Pucharu Kontynentalnego.

Skład podany przez austriackiego szkoleniowca nie przyniósł niespodzianek. Listę powołanych tworzą: Kamil Stoch, Piotr Żyła (WSS Wisła), Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny. Tych sześciu skoczków zobaczymy od pierwszych zmagań, czyli konkursu w Oberstdorfie.

Dzięki dobrym wynikom 17-letniego Pilcha w Pucharze Kontynentalnym, Polska otrzymała dodatkowe, siódme miejsce. Jednak skoczka pochodzącego z Wisły zobaczymy w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni, czyli w Innsbrucku oraz Bischofshofen. Dla Pilcha będzie to debiut w Pucharze Świata.

66. Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się 30 grudnia, konkursem w Oberstdorfie. W Nowy Rok skoczków czekają zmagania w Garmisch-Partenkirchen. 4 oraz 6 stycznia odbędą się ostatnie, dwa konkursy.

Przypominamy także o zbliżających się Mistrzostwach Polski, które odbędą się 26 grudnia w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza. Początek pierwszej serii o godz. 14.


Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją