Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piknik i planowanie na skwerze Sendlerowej

W piątek (31.05.2019) na skwerze Ireny Sendlerowej, zlokalizowanym przy ulicy Śrutarskiej w Cieszynie odbył się piknik, połączony z warsztatami, dotyczącymi zagospodarowania przestrzeni skweru. Na miejscu pracowali członkowie nieformalnej grupy, która uzyskała grant na swoje działania oraz osoby zainteresowane.

Tym razem spotkanie miało charakter warsztatów. Wszyscy zainteresowani przeprowadzeniem rewitalizacji skweru zebrali się miejscu, który chcą zmienić i wspólnie debatowali nad tym, w jaki sposób najlepiej dostosować przestrzeń do potrzeb mieszkańców – musimy zastanowić się między innymi nad kwestią wyprowadzania zwierząt. Mieszkańcy okolicznych domów często wybierają się tutaj ze swoimi czworonogami. Nie chcemy, żeby miejsce to zostało zniszczone, dlatego tak ważne jest, aby właściciele sprzątali po swoich zwierzętach. Jednocześnie nie chcemy ogrodzić tego terenu, ma być on dostępny dla wszystkich. Wokół niektórych elementów być może wprowadzimy jakieś ogrodzenie umowne, żeby je zaznaczyć i w jakiś sposób chronić przed zniszczeniem – można było usłyszeć w trakcie wydarzenia.

Część osób zastanawiała się również nad problemem, związanym z bezpieczeństwem. Podkreślano, że być może trzeba będzie przedsięwziąć określone kroki, związane ze zmniejszeniem uskoku, jaki jest pomiędzy betonowym elementem skweru a trawą. Okazało się także, że w jakiś sposób dobrze by było również zapewnić cień, gdyż w upalne dni betonowe elementy bardzo szybko się nagrzewają.

Podczas obrad wypłynęło kilka kwestii technicznych. Jedną z nich okazał się problem z usytuowaniem ławek, czy też innych elementów wyposażenia, na których będzie można usiąść. Ze względu bezpieczeństwa nie ma możliwości usytuowania ich pod płotem, znajdującym się z tyłu skweru – znajduje się za nim duży uskok, w związku z czym rozwiązanie takie nie byłoby zbyt dobre.

Członkowie nieformalnej grupy po raz kolejny podkreślali, jak ważne są opinie mieszkańców Cieszyna, w szczególności tych, którzy mieszkają na ulicy Śrutarskiej, czyli w rejonie bezpośrednio sąsiadującym ze skwerem. Mieszkańcy mogą jeszcze wyrazić swoją opinię, kontaktując się z grupą za pośrednictwem wiadomości mailowej. Sugestie można wysyłać na adres: natalia.kaluza@krytykapolityczna.pl .

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-01 21:00:21
bronek91: Jam częścią tej SIŁY, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: