Pijany złodziej bez prawka

Policjanci z komisariatu w Wiśle zatrzymali mężczyznę, który w Koniakowie ukradł volkswagena. Zatrzymany kierował samochodem po pijanemu. Jakby tego było mało, mężczyzna miał jeszcze sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat więzienia.
W miniony piątek rano w wiślańskim komisariacie policji mieszkaniec Koniakowa zgłosił kradzież volkswagena caravelle. Samochód skradziono z jego posesji w nocy z 1 na 2 maja. Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie policjanci w krótkim czasie odzyskali ten samochód w Istebnej. Porzucony volkswagen stał na poboczu drogi w przysiółku Zaolzie.
 
Dzięki prowadzonej pracy operacyjnej policjanci wytypowali sprawcę i ustalili jego miejsce pobytu. Kilka godzin później podejrzany był już w rękach stróżów prawa. 22-letni mieszkaniec Istebnej usłyszał już zarzuty. Podczas przesłuchania wyszło także na jaw, że kierował kradzionym autem pod wpływem alkoholu. - informuje aspirant Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej policji. Jakby tego było mało, mężczyzna miał jeszcze orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Red.
źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją