Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piesza turystyka po nizinach? Dlaczegóż by nie! - Przekonuje PTTK

Piesze wycieczki i zdobywanie odznak turystycznych zwłaszcza nam, mieszkającym w górach i u ich podnóży, kojarzą się raczej z wędrówkami po górach. Tymczasem wędrować pieszo i zdobywać odznaki turystyczne można także po terenach nizinnych. PTTK ustanowiło w tym celu już 70. lat temu Odznakę Turystyki Pieszej PTTK. A w przypadającym na ten rok jubileuszu 70.lecia jej ustanowienia zachęca do zdobywania Jubileuszowej Odznaki „70 lat OTP”.

Jubileuszową Odznakę „70 lat OTP” zdobywać można do 31 grudnia 2023 r. Warunkiem jest przejście w tym czasie 70 km zgodnie z regulaminem Odznaki Turystyki Pieszej. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK
Specjalną książeczkę, w której zbierać będziemy potwierdzenia odbytych wycieczek, kupimy w siedzibie Oddziału PTTK „Beskid Śląski” przy ul. Głębokiej 56 w Cieszynie.

Tras, którymi możemy w ramach zdobywania OTP wędrować, również nie brakuje na naszym terenie. - Możemy sobie wpisać w książeczkę każdą pieszą wycieczkę podając przejście w ilości kilometrów i potwierdzić na trasie miejsce wyjścia i dojścia. Ale muszą to być wycieczki na trasach nizinnych, nie obejmujących trasy punktowane do GOT. Mogą to też być trasy po ścieżkach przyrodniczych, znakowanymi trasami spacerowymi w poszczególnych gminach, czy dowolne, wyznaczane przez samego wędrującego – wyjaśnia Jan Machała z Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Warto tylko pamiętać, że choć zwykliśmy traktować Śląsk Cieszyński jako jeden, transgraniczny region, to akurat w przypadku zdobywania OTP PTTK istnieje ograniczenie zawężające teren zdobywania odznaki wyłącznie do terenu znajdującego się w obecnych granicach Rzeczypospolitej Polskiej.

Dokładny regulamin zdobywania OTP znajdziemy tutaj 

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: